skip to Main Content

LONDRES, del 22 al 26 de juny

Aquest estiu hem trobat l’ocasió per tornar a la capital del riu Tàmesi on feia temps que no anàvem. El programa s’iniciarà amb un Elisir d’amore a la Royal Opera House encapçalat per un elenc de cantants de primer nivell mundial: Aleksandra Kurzak —a qui vam veure al Liceu interpretant aquest mateix rol— i Roberto Alagna ens delectaran amb l’amor d’Adina i Nemorino en una producció signada per Laurent Pelly —conegut pel nostre públic per les recents produccions de Cendrillon i La fille du régiment— i dirigida pel que fou director musical del Liceu després de la seva reinauguració, Bertrand de Billy.
Al Barbican Center, seu d’una de les orquestres més prestigioses del món, la London Symphony Orchestra, escoltarem una Simfonia núm. 3 de Mahler de luxe sota la batuta del prestigiós director Daniel Harding i la col·laboració de la contralt sueca Anna Larsson.
Aprofitarem l’ocasió per assistir a la cita operística més elegant de la campanya anglesa, el Festival de Glyndebourne. L’estrena mundial de la nova òpera del compositor australià Brett Dean basada en el drama de Hamlet encapçala el cartell de l’edició d’enguany. La primière estarà dirigida pel director de l’Orquestra del Festival Vladimir Jurowski i protagonitzada per les veus d’Allan Clyton, Sarah Connolly i Barbara Hannigan amb una posada en escena de Neil Armfield.

Programa del viatge

Dijous 22 de juny a les 19.30h – Royal Opera House Covent Garden
L’elisir d’amore, de G. Donizetti
Direcció musical: Bertrand de Billy
Direcció d’escena: Laurent Pelly
Intèrprets: Aleksandra Kurzak, Roberto Alagna, Alex Esposito, Adam Plachetka, Vlada Borovko

Dissabte 24 de juny a les 17.00h – Glyndebourne
Hamlet, de B. Dean
Direcció musical: Vladimir Jurowski
Direcció d’escena: Neil Armfield
Intèrprets: Allan Clyton, Sarah Connolly, Barbara Hannigan, Rod Gilfry, Kim Begley, John Tomlinson, Jacques Imbrailo, entre d’altres.

Diumenge 25 de juny a les 19.00h – Barbican Centre
Simfonia núm. 3, de G. Mahler
Direcció musical: Daniel Harding
Anna Larsson, contralt
London Symphony Orchestra

Preu del viatge
En habitació doble: 2.100€
En habitació individual: 2.700€
(inclou: bitllet d’avió, allotjament i esmorzar, trasllats aeroport-hotel-aeroport, entrades als espectacles, trasllats als espectacles, assegurança de cancel·lació i d’assistència durant el viatge, dossier de viatge i acompanyant d’Amics del Liceu)

Hotel
Hotel Melia White House 4*

[fresh_accordion][pane title=”Per a més informació i reserves”]

  captcha

  Ompli l'espai amb les lletres que apareixen a la imatge superior

  Les seves dades seran incorporades a un fitxer propietat d'Amics del Liceu i seran tractades d'acord amb la Llei de Protecció de Dades de Caràcter Personal.

  Els camps marcats amb * són obligatoris

  [/pane] [/fresh_accordion]
  Back To Top

  Ús de cookies

  Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
  Aviso de cookies