skip to Main Content

BRUSSEL·LES i AMSTERDAM del 16 al 20 de maig de 2015

Proposem un viatge per visitar dos dels teatres més importants dels nord d’Europa: Brussel·les i Amsterdam. Començarem el recorregut a la capital belga i visitarem La Monnaie de Brussel·les que presenta una nova producció d’Un ballo in maschera signada per Àlex Ollé (La Fura dels Baus) que ha obtingut nombrosos premis a nivell internacional. La protagonitzen el tenor Stefano Secco –que interpretà el rol de Pinkerton de Madama Butterfly la temporada 2012-2013 al Liceu–, el baríton George Petean i la jove soprano María José Siri que darrerament està despuntant com una de les grans promeses del panorama operístic del moment.

Tot seguit, viatjarem cap a Amsterdam on podrem veure un títol rarament representat als escenaris d’arreu del món: Benvenuto Cellini, primera òpera d’Hector Berlioz, basada en les memòries de l’artista italià. Encapçalen el repartiment el tenor John Osborne i la soprano Patricia Petibon, ben coneguda pel públic liceista, sota la prestigiosa batuta de Sir Mark Elder. La producció la signa el director Terry Gilliam. Clourem el viatge de forma brillant amb un recital a càrrec de Juan Diego Flórez, acompanyat per la soprano sud-africana Pretty Yende i l’orquestra Het Gelders Orkest.

Programa del viatge

Diumenge 17 de maig a les 15h – La Monnaie de Brussel·les
Un ballo in maschera de G. Verdi
Direcció musical: Carlo Rizzi
Direcció escènica: Àlex Ollé (La Fura dels Baus)
Intèrprets: Stefano Secco, George Petean, María José Siri, Kathleen Kim

Dilluns 18 de maig a les 19.30 – De Nerderlandse Opera d’Amsterdam
Benvenuto Cellini d’H. Berlioz
Direcció musical: Sir Mark Elder
Direcció escènica: Terry Gilliam
Intèrprets: John Osborne, Patricia Petibon, Maurizio Muraro, Laurent Nauori

Dimarts 19 de maig a les 20.15h – Concertgebouw d’Amsterdam
Juan Diego Flórez i Pretty Yende
Direcció musical: Christopher Franklin

Preu del viatge

En habitació doble: 1.620€
En habitació individual: 2.050€
(inclou: avió, trasllats en autocar, allotjament i esmorzar, entrades als espectacles, dossier de viatge, acompanyant i assegurança)

Hotels
Hotel The Dominican**** (Brussel·les)
Hotel Radisson Blu**** (Amsterdam)

[fresh_accordion][pane title=”Per a més informació i reserves”]

  captcha

  Ompli l'espai amb les lletres que apareixen a la imatge superior

  Les seves dades seran incorporades a un fitxer propietat d'Amics del Liceu i seran tractades d'acord amb la Llei de Protecció de Dades de Caràcter Personal.

  Els camps marcats amb * són obligatoris

  [/pane] [/fresh_accordion]
  Back To Top

  Ús de cookies

  Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
  Aviso de cookies