skip to Main Content

ZURIC del 26 al 29 de juny de 2015

La programació de l’Opernhaus de Zuric és sempre sinònim de primera qualitat a nivell de títols, cantants i directors. En el viatge que oferim per aquest mes de juny proposem un programa ben divers: començarem per un Elisir d’amore protagonitzat per la veu excel·lent de Diana Damrau –que retornarà al Liceu la temporada vinent amb un concert d’àries del repertori belcantista– acompanyada pel tenor Pavol Breslik i el baríton Lucio Gallo. Continuarem amb el repertori italià del segle XIX amb una nova producció de la versió belliniana de Romeu i Julieta, I Capuletti e i Montecchi, signada pel prestigiós Christof Loy i sota la batuta del mestre Fabio Luisi que dirigirà la magnífica veu de Joyce DiDonato interpretant el rol de Romeo, juntament amb la jove soprano romanesa Anita Hartig. El programa del viatge finalitzarà amb una obra cabdal del repertori germànic, Elektra, protogonitzada per Evelyn Herlitzius, que ha estat recentment nomenada pel Festival d’Aix-en-Provence com l'”Elektra ideal”. L’acompanyaran dues altres grans veus del repertori straussià com la mezzosoprano Hanna Schwarz i la soprano Emily Magee, en una producció molt aplaudida del director austríac Martin Kušej.

Programa del viatge

Divendres 26 de juny a les 20h – Opernhaus Zürich
L’elisir d’amore de Gaetano Donizetti
Direcció musical: Giacomo Sagripanti
Direcció escènica: Grischa Asagaroff
Intèrprets: Diana Damrau, Pavol Breslik, Lucio Gallo, Massimo Cavalletti, Hamida Kristoffersen, Jan Pezzali

Dissabte 27 de juny a les 19h – Opernhaus Zürich
I Capuleti e i Montecchi de Vincenzo Bellini
Direcció musical: Fabio Luisi
Direcció escènica: Christof Loy
Intèrprets: Joyce DiDonato, Anita Hartig, Alexei Botnarciuc, Benjamin Bernheim, Roberto Lorenzi

Diumenge 28 de juny a les 20h – Opernhaus Zürich
Elektra de Richard Strauss
Direcció musical: Lotar Koenigs
Direcció escènica: Martin Kusej
Intèrprets: Evelyn Herlitzius, Hanna Schwarz, Emily Magee, Michael Laurenz, Christof Fischesser, Reinhard Mayr, entre d’altres

Preu del viatge

En habitació doble: 1.750€ per persona
En habitació individual: 1.850€ per persona
(inclou: avió, trasllats aeroport-hotel-aeroport, allotjament i esmorzar, entrades a les òperes, dossier de viatge, acompanyant i assegurança)

Hotel
Hotel Opera****

[fresh_accordion][pane title=”Per a més informació i reserves”]

  captcha

  Ompli l'espai amb les lletres que apareixen a la imatge superior

  Les seves dades seran incorporades a un fitxer propietat d'Amics del Liceu i seran tractades d'acord amb la Llei de Protecció de Dades de Caràcter Personal.

  Els camps marcats amb * són obligatoris

  [/pane] [/fresh_accordion]
  Back To Top

  Ús de cookies

  Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
  Aviso de cookies