skip to Main Content

Carlos Chausson, una vida dedicada a l’òpera

El passat 3 de novembre el Liceu va acollir l’espectacle La commedia è (in)finita, una proposta que uneix teatre i musical i que vol commemorar els 40 anys de carrera artística del baix aragonès Carlos Chausson.

La seva carrera va començar en el gènere del rock’n’roll, on s’hi sentia molt còmode, però ben aviat el seu entorn el va encaminar cap al gènere operístic. Es va traslladar als Estats Units on va començar a interpretar rols al costat de grans cantants com Beverly Sills o Birgit Nilsson. El repertori de Chausson ha inclòs, al llarg d’aquests 40 anys, sobretot rols de baix buf de Donizetti, Rossini, Offenbach i Mozart, tot i que també ha passat per rols més més dramàtics com el Paolo de Simon Boccanegra.

El nostre president, Jaume Graell, ha entrevistat Carlos Chausson amb motiu d’aquest espectacle per fer un repàs a la seva carrera, els seus inicis i la seva relació amb Barcelona i el Liceu.

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies