skip to Main Content

VIATGE CANCEL·LAT Chicago, del 19 al 27 d’abril

A CAUSA DE LA COVID-19, TENINT EN COMPTE ELS RISCOS PER A LA SALUT QUE POT IMPLICAR VIATJAR EN LA SITUACIÓ ACTUAL I TAMBÉ LA SUSPENSIÓ DE LA PROGRAMACIÓ OPERÍSTICA DELS TEATRES QUE ANÀVEM A VISITAR EN AQUEST VIATGE, L’ASSOCIACIÓ S’HA VIST OBLIGADA A CANCEL·LAR-LO. LES PERSONES AFECTADES HAN ESTAT CONTACTADES PER CORREU ELECTRÒNIC PER GESTIONAR LA CANCEL·LACIÓ.

La Lyric Opera of Chicago presenta el cicle complet de L’anell del Nibelung de Richard Wagner, sota la prestigiosa batuta de Sir Andrew Davis i una producció signada per David Pountney -que va recollir un gran èxit al Liceu amb l’estrena d’El rei Roger l’any 2009. Entre tots els personatges de la Tetralogia wagneriana, destaquen les veus de Samuel Youn, Christine Goerke, Eric Owens, Brandon Jovanovich i Elisabet Strid, entre molts d’altres.

El viatge inclourà una visita panoràmica que ens permetrà conèixer els llocs més destacats de Chicago. Posteriorment, com a visita opcional, podrem endinsar-nos en un recorregut per l’arquitectura de la ciutat, primerament gaudint d’un creuer on veurem més de quaranta edificis emblemàtics de l’arquitectura americana del s.XX i, específicament, amb una visita monogràfica sobre Frank Lloyd Wright, un dels mestres de l’arquitectura del segle XX.

A més, també de forma opcional, completarem el viatge amb una visita guiada al museu Art Institute de Chicago, que conté una de les col·leccions més importants d’art de l’època impressionista i post impressionista on veurem obres de: Claude Monet, George Seurat, Vincent Van Gogh, Henri Matisse, Paul Cézanne, René Magritte a més d’altres obres d’artistes americans internacionals de primer ordre com: Andy Warhol, Edward Hopper, Gerhard Richter, Jasper Johns, Jackson Pollock o David Hockney.

Diumenge 19 d’abril
09.40h – Sortida prevista del vol de Swiss amb escala a Zurich
15.30 – Hora d’arribada prevista a Chicago (hora local)
Temps lliure

Dilluns 20 d’abril
Matí – Visita panoràmica guiada a la ciutat on veurem la Magnificient Mile (on destaca el gratacels neogòtic Tribune Tower), la Water Tower (construïda l’any 1869), Oak Street Beach, una de les platges més populars de Chicago, i el famós John Hancock Center. Continuarem veient el Millenium Park, considerat un dels projectes més innovadors de la ciutat. Acabarem el matí al pis 103 de l’anomenada Willis Tower, que amb 443 metres va ser durant anys l’edifici més alt del món, i des d’on gaudirem d’una de les millors vistes de la ciutat (VISITA INCLOSA)
19.30h – Tetralogia, L’or del Rin

Dimarts 21 d’abril
Matí – Visita guiada al museu Art Institute de Chicago, que conté una de les col·leccions més importants d’art de l’època impressionista i post impressionista on veurem obres de Claude Monet, George Seurat, Vincent Van Gogh, Henri Matisse, Paul Cézanne, René Magritte a més d’altres obres d’artistes americans internacionals de primer ordre com Andy Warhol, Edward Hopper, Gerhard Richter, Jasper Johns, Jackson Pollock o David Hockney (VISITA OPCIONAL)
18h – Tetralogia, La Valquíria

Dimecres 22 d’abril
11.00h – Visita guiada i recepció a càrrec de la Lyric Opera of Chicago (VISITA INCLOSA)
Tarda Lliure

Dijous 23 d’abril
9.30h – Creuer arquitectònic, visita comentada. Durant la navegació veurem més de 40 edificis considerats monuments històrics de l’Amèrica Moderna. (VISITA OPCIONAL)
18.00h – Tetralogia, Siegfried

Divendres 24 d’abril
Matí – Visita guiada als edificis de l’arquitecte Frank Lloyd Wright: Visitarem Oak Park, un dels barris residencials més importants de Chicago. Actualment un autèntic museu d’arquitectura, on s’hi poden veure fins a 25 edificis projectats pel mateix Frank Lloyd Wright. A més, visitarem la casa que Frank Lloyd Wright va fer servir de residència i d’estudi durant els primers 20 anys de la seva carrera, entre 1889 i 1909. De fet, Wright utilitzava la casa com a una mena de laboratori d’arquitectura, experimentant amb els dissenys i conceptes que més tard serien la llavor de la seva filosofia arquitectònica. D’aquest estudi va sortir l’anomenat Praire Styles i s’hi van dissenyar 125 estructures, entre elles la casa Robie, l’edifici Larkin i el Temple de la Unitat. (VISITA OPCIONAL)
20.00h – Concert de la Chicago Symphony Orchestra dirigida per Riccardo Muti (CONCERT OPCIONAL)

Dissabte 25 d’abril
Matí lliure
17.30h – Tetralogia, El capvespre dels Déus

Diumenge 26 d’abril
15.45h – Sortida prevista del vol de Lufthansa amb escala a Munic

Dilluns 27 d’abril
11.00h – Hora d’arribada prevista a Barcelona (Hora local)

NOTA: els horaris de les visites no estan tancats definitivament i poden canviar de dia. Ho confirmarem més endavant.

HOTEL

Hotel JW Marriott Chicago 4*
151 West Adams Street
60603 Chicago
Illinois, USA
Tel: +1 312 660 8200
Pàgina web

 

Preu del viatge
En habitació doble: 4.300€
En habitació individual: 5.400€
(inclou: bitllet d’avió amb maleta facturada, allotjament i esmorzar, trasllats aeroport-hotel-aeroport, entrades a les òperes en primera categoria, visita panoràmica guiada a Chicago, visita guiada a la Lyric Opera of Chicago, assegurança de cancel·lació i assistència durant el viatge, dossier de viatge i acompanyant d’Amics del Liceu).

Per a més informació i reserves

  captcha

  Ompli l'espai amb les lletres que apareixen a la imatge superior

  Les seves dades seran incorporades a un fitxer propietat d'Amics del Liceu i seran tractades d'acord amb la Llei de Protecció de Dades de Caràcter Personal.

  Els camps marcats amb * són obligatoris

  Condicions per aquest viatge:
  · El cost està calculat per un mínim de 15 persones (places limitades). Per un nombre inferior de participants el preu pot variar.
  · Per considerar en ferm la reserva cal efectuar una paga i senyal (consulteu amb l’Associació les modalitats de pagament)
  · Les anul·lacions s’hauran de fer per escrit. En cas que l’assegurança no cobreixi la totalitat de l’anul·lació, les despeses aniran a càrrec del soci.
  · Viatge organitzat amb col·laboració amb l’agència Eurovacances
  Back To Top

  Ús de cookies

  Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
  Aviso de cookies