skip to Main Content

VIATGE CANCEL·LAT Munic, del 18 al 22 de juliol

A CAUSA DE LA COVID-19, TENINT EN COMPTE ELS RISCOS PER A LA SALUT QUE POT IMPLICAR VIATJAR EN LA SITUACIÓ ACTUAL I TAMBÉ LA SUSPENSIÓ DE LA PROGRAMACIÓ OPERÍSTICA DELS TEATRES QUE ANÀVEM A VISITAR EN AQUEST VIATGE, L’ASSOCIACIÓ S’HA VIST OBLIGADA A CANCEL·LAR-LO. LES PERSONES AFECTADES HAN ESTAT CONTACTADES PER CORREU ELECTRÒNIC PER GESTIONAR LA CANCEL·LACIÓ.

El proper mes de juliol, el Festival de Munic ens permet la possibilitat de veure dos títols ben diferents dins el repertori operístic. D’una banda, Die Tote Stadt, del compositor E. W. Korngold, un dels màxims representants de l’anomenada Entartete Musik [música degenerada], etiqueta que l’Alemanya nazi atorgava a aquella música que considerava perniciosa. Estarà protagonitzada pel tenor Johnas Kaufmann i la soprano Marlis Petersen, sota la cèlebre batuta del director Kirill Petrenko. De l’altra, un títol del repertori rus, Eugene Onegin, de P. Txaikovski, encapçalat pel baríton Igor Golovatenko i amb direcció musical d’Henrik Nánási. Un recital a càrrec del baix-baríton Gerald Finley acompanyat al piano per Julius Drake completarà el programa musical del viatge amb peces de Robert Schumann, Cole Porter, Samuel Barber, entre d’altres.

La nostra estada a Munic inclourà una visita panoràmica, en català, a la ciutat i una visita comentada, també en català, al museu Alte Pinakotek, on veurem obres d’artistes com: Durero, Rubens, Jordaens, Raffaello, Tiziano, Leonardo, Giotto, Botticelli, Velázquez, Zurbarán, Murillo, etc. La nostra visita inclourà també l’exposició temporal De Goya a Manet, on veurem les obres mestres de la Neue Pinakotek.

Dissabte 18 de juliol
11.45h – Sortida del vol amb destinació Munic
13.45h – Arribada a l’aeroport de Munic i trasllat en autocar a l’hotel
Tarda –  Visita comentada en català per la ciutat de Munic

Diumenge 19 de juliol
10.30h –  Visita comentada en català al museu Alte Pinakotek
19.30h – Die Tote Stadt
a la Bayerische Staatsoper de Munic

Dilluns 20 de juliol
Dia lliure
19.00hEugene Onegin a la Bayerische Staatsoper de Munic

Dimarts 21 de juliol
Dia lliure
20.00h Recital de Gerald Finley & Julius Drake

Dimecres 22 de juliol
12.00h – Trasllat en bus a l’aeroport de Munic
15.45h – Sortida del vol amb destinació Barcelona
17.45h – Arribada a Barcelona

Hotel
Hotel Concorde München
Herrnstrasse, 38
80539 Munic
Tel: +49 89 22 45 15
Pàgina web

 

Preu del viatge

En habitació doble: 1.390€
En habitació individual: 1.680€
(inclou: bitllet d’avió d’anada i tornada amb maleta facturada, allotjament i esmorzar, entrades a les òperes i concert en primera categoria, visita guiada a l’Alte Pinakotek, recorregut històric per la ciutat, assegurança de cancel·lació i assistència durant el viatge, dossier de viatge i acompanyant d’Amics del Liceu).

Per a més informació i reserves

  captcha

  Ompli l'espai amb les lletres que apareixen a la imatge superior

  Les seves dades seran incorporades a un fitxer propietat d'Amics del Liceu i seran tractades d'acord amb la Llei de Protecció de Dades de Caràcter Personal.

  Els camps marcats amb * són obligatoris

  Condicions per aquest viatge:
  · El cost està calculat per un mínim de 12 persones (places limitades). Per un nombre inferior de participants el preu pot variar.
  · Per considerar en ferm la reserva cal efectuar una paga i senyal (consulteu amb l’Associació les modalitats de pagament)
  · Les anul·lacions s’hauran de fer per escrit. En cas que l’assegurança no cobreixi la totalitat de l’anul·lació, les despeses aniran a càrrec del soci.
  · Viatge organitzat amb col·laboració amb l’agència B the Travel Brand
  Back To Top

  Ús de cookies

  Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
  Aviso de cookies