skip to Main Content

VIATGE CANCEL·LAT Hamburg, del 21 al 24 de maig

A CAUSA DE LA COVID-19, TENINT EN COMPTE ELS RISCOS PER A LA SALUT QUE POT IMPLICAR VIATJAR EN LA SITUACIÓ ACTUAL I TAMBÉ LA SUSPENSIÓ DE LA PROGRAMACIÓ OPERÍSTICA DELS TEATRES QUE ANÀVEM A VISITAR EN AQUEST VIATGE. L’ASSOCIACIÓ S’HA VIST OBLIGADA A CANCEL·LAR-LO, LES PERSONES AFECTADES HAN ESTAT CONTACTADES PER CORREU ELECTRÒNIC PER GESTIONAR LA CANCEL·LACIÓ.

La propera primavera, ens fa especial il·lusió proposar-vos un viatge a la ciutat d’Hamburg, on assistirem a la famosa Elbphilharmonie, una magnífica sala de concerts, inaugurada el 2017, situada sobre el riu Elba, considerada acústicament una de les més avançades del món. Durant el nostre viatge, gaudirem a la sala gran d’aquest auditori de Saint François d’Assise, d’Oliver Messiaen, dirigida per la cèlebre batuta del mestre Kent Nagano en una proposta semiescenificada de Georges Delnon d’aquesta òpera tan poc representada als escenaris d’arreu del món. El programa musical del nostre viatge també comptarà amb La dama de piques, de Txaikovski, a la Staatsoper d’Hamburg, en una producció del gran Willy Decker -de qui hem pogut veure al Liceu Werther, Otello, i uns anys més enllà, Mort a Venècia– amb direcció musical de Christoph Gedschold.

Completarem el viatge amb una sortida amb visita guiada, creuer i dinar inclòs a la ciutat de Lübeck. La ciutat, situada a poc més d’una hora d’Hamburg, compta amb un casc antic d’orígen medieval que fou declarat Patrimoni Mundial de la Humanitat per la Unesco l’any 1987. Hi destaquen algunes construccions en estil gòtic, com la famosa porta de Holsten.

Dijous 21 de maig

11.20h – Sortida del vol amb destinació Hamburg
14.05h – Hora d’arribada prevista a l’aeroport d’Hamburg i trasllat en autocar a l’hotel.
Tarda lliure

Divendres 22 de maig

09.00h – Excursió a la ciutat de Lübeck, inclou visita guiada, creuer i dinar
16.00h – Hora prevista de tornada a Hamburg
19.30h – La dama de piques a la Staatsoper d’Hamburg

Dissabte 23 de maig

Matí lliure
16.15h – Trasllat en autocar a l’Elbphilharmonie
17.00h – Saint Françoise d’Assise a la Grosser Saal de l’Elbphilharmonie
21.30h – Trasllat a l’hotel

Diumenge 24 de maig

12.00h – Trobada a l’hotel i trasllat en autocar fins a l’aeroport
14.45h – Sortida del vol amb destinació Barcelona
17.20h – Hora d’arribada prevista a l’aeroport de Barcelona

Hotel

Hamburg Marriott Hotel
ABC-Straße 52
20354 Hamburg,
Tel: +49 40 35050
web hotel

Preu del viatge
En habitació doble: 1.650€
En habitació individual: 1.950€
(inclou: vols d’anada i tornada amb maleta facturada, allotjament i esmorzar, trasllats, entrades a les òperes en primera categoria, excursió a Lübeck -autocar, guia local, creuer i dinar-, assegurança de cancel·lació i assistència durant el viatge, dossier de viatge i acompanyant d’Amics del Liceu).

Per a més informació i reserves

  captcha

  Ompli l'espai amb les lletres que apareixen a la imatge superior

  Les seves dades seran incorporades a un fitxer propietat d'Amics del Liceu i seran tractades d'acord amb la Llei de Protecció de Dades de Caràcter Personal.

  Els camps marcats amb * són obligatoris

  Condicions per aquest viatge:
  · El cost està calculat per un mínim de 15 persones (places limitades). Per un nombre inferior de participants el preu pot variar.
  · Per considerar en ferm la reserva cal efectuar una paga i senyal (consulteu amb l’Associació les modalitats de pagament)
  · Les anul·lacions s’hauran de fer per escrit. En cas que l’assegurança no cobreixi la totalitat de l’anul·lació, les despeses aniran a càrrec del soci.
  · Viatge organitzat amb col·laboració amb l’agència Eurovacances
  Back To Top

  Ús de cookies

  Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
  Aviso de cookies