skip to Main Content

Conferència a l’entorn de “La favorite”

Sala del Cor del Liceu (La Rambla, 51-59)
Dimarts 3 de juliol a les 19.30h

Després de l’èxit obtingut a París amb la versió francesa de Lucia di Lammermoor, Donizetti va rebre un nou encàrrec per a l’Opéra, en aquesta ocasió a partir d’un llibret d’Alphonse Royer, Gustave Vaëz i Eugène Scribe. El resultat va ser La favorite, òpera romàntica estrenada amb èxit. Una història que parteix del triangle amorós que mantenen Léonor, amant d’Alphonse XI de Castella, l’esmentat monarca i el jove Fernand, en ple segle XIV.

En aquesta conferència, descobrirem de la mà del tenor Marc Sala tots el secrets que s’amaguen darrera d’aquesta coneguda òpera de Donizetti.

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies