skip to Main Content

Visita guiada a l’exposició “Gala Dalí, una habitació pròpia a Púbol”

Dimarts 17 de juliol a les 17h
Museu Nacional d’art de Catalunya
Preu: 4€

El Museu Nacional d’Art de Catalunya i la Fundació Gala Salvador Dalí proposen amb aquesta exposició desvelar a Gala, musa i artista, i una figura clau a l’art del segle XX.

Mai fins avui s’havia proposat en l’àmbit internacional una exposició dedicada a Gala, que es camufla de musa mentre construeix el seu propi camí com a artista: escriu, dissenya roba, imagina i crea la seva pròpia imatge, a més de convertir-se en essencial en el desenvolupament artístic de Dalí.

Aquesta exposició permetrà també seguir l’evolució de Salvador Dalí com a pintor i reunirà un conjunt importantíssim de les seves obres, unes 60 en total, entre olis i dibuixos. La mostra presentarà, a més,una selecció de pintures, dibuixos i fotografies d’altres artistes que van gravitar en l’univers surrealista, com Max Ernst, Picasso, Man Ray i Cecil Beaton o Brassaï. També s’exposarà per primera vegada un interessant conjunt d’objectes surrealistes, cartes, postals i llibres, a més de vestits i objectes del tocador personal de Gala. En total l’exposició reunirà unes 180 obres que permetran reconstruir la figura complexa i fascinant de Gala.

Més informació sobre l’exposició al següent enllaç

Els Amics del Liceu no podíem deixar perdre l’oportunitat de visitar aquesta magnífica mostra, i és per això que organitzem una visita guiada per al proper dimarts 17 de juliol a les 17h. Cal reservar plaça contactant amb l’Associació: 93 317 73 78 – natalia@amicsliceu.com

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies