skip to Main Content

Conferència a l’entorn de ‘Macbeth’

El professor Miquel Peralta ens oferirà la conferència Tres visions de Macbeth: de Shakespeare al jove Verdi, i del jove Verdi al madur. El drama del destí inexorable del rude guerrer Macbeth ens ofereix un constant joc de símbols i de facetes: des de les més evidents fins a les menys esperades, i ens obre tot un món de subtilesa i d’intensitat.

Dimarts 4 d’octubre a les 19.30h
Sala del Cor del Gran Teatre del Liceu (entrada per la Rambla, 51-59)

Per assistir a aquesta activitat, preguem fer reserva de plaça contactant amb l’Associació.

Més informació sobre Macbeth al Liceu, aquí

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies