skip to Main Content

Xerrada amb el Mestre Pons

Dijous 2 de desembre a les 18h
Sala de l’Orquestra del Gran Teatre del Liceu
*Activitat gratuïta, cal reserva prèvia
*MESURES COVID: mascareta i distància de seguretat obligatòries durant tota la conferència

Els Amics del Liceu volem compartir amb tots els nostres socis/es el projecte artístic al qual es destinaran, a partir d’enguany, les quantitats donades generosament pels Amics Mecenes que, com sabeu, des de l’any 2016 -en què vam engegar aquesta iniciativa- s’han anat destinant a diferents projectes que han contribuït en l’activitat artística del Gran Teatre del Liceu.

Així doncs, ens fa especial il·lusió anunciar-vos que Amics del Liceu, gràcies a les donacions dels nostres Amics Mecenes, col·laborarà d’ara en endavant en els cicles de cambra de l’orquestra, contribuint així en la millora permanent d’aquesta eina bàsica per a qualsevol teatre d’òpera. Amb la idea de trobar un projecte de mecenatge que anés més directe al centre de l’activitat artística, la Junta d’Amics del Liceu va proposar al mestre Josep Pons col·laborar en el seu programa de cambra per a la millora de l’orquestra.

Us convidem, doncs, a la xerrada que el Mestre Pons oferirà a tots els nostres socis/es per explicar la seva tasca al capdavant de l’orquestra i exposar quin és el seu projecte per fer arribar els músics a l’excel·lència. A l’acte ens acompanyarà també el director general del Liceu, Valentí Oviedo. Pensem que aquest agermanament amb l’Orquestra ens farà estar més a prop de l’Ànima del Liceu.

Per inscriure’s en aquesta activitat, cal posar-se en contacte amb l’Associació: 93 317 73 78 – natalia@amicsliceu.com

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies