skip to Main Content

El documental sobre «Alexina B.», de Raquel García-Tomás, arriba a Caixaforum+

La plataforma digital gratuïta Caixaforum+ acaba d’estrenar el documental Je suis un ange, dirigit per Tània Crosas, a l’entorn de l’òpera Alexina B., de Raquel García-Tomás (Premi Nacional de Música 2020) amb llibret d’Irène Gayreud i direcció d’escena de Marta Pazos. Aquesta sèrie documental, a més de mostrar el procés de composició de l’òpera, deconstrueix els seus textos, les seves partitures i la seva concepció escènica fins a l’estrena absoluta al Gran Teatre del Liceu el març de 2023, que fou interpretada per Lidia Vinyes-Curtis, Alicia Amo i Xavier Sabata, entre d’altres. El documental inclou, alhora, entrevistes amb les creadores, els protagonistes i altres figures implicades en el procés de producció.

Més informació a: https://caixaforumplus.org/c/je-suis-un-ange

Recupereu aquí l’entrevista a Raquel García-Tomás, realitzada per Marc Balcells, vicepresident d’Amics del Liceu, per al butlletí de març de 2023.

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies