skip to Main Content

Arriba la nova edició de Pasqua del Festival Perelada!

Després de l’èxit de la primera edició de Pasqua del Festival Perelada, aquesta propera Setmana Santa podrem tornar a gaudir d’una programació molt especial que s’inaugurarà amb San Giovanni Battista d’Alessandro Stradella, interpretada pel binomi d’èxit format per Xavier Sabata i Dani Espasa, acompanyats de la formació musical Vespres d’Arnadi i les veus de Giulia Semenzato, Elena Copons, Luigi de Donato i Juan Sancho. Continuarà l’Stabat Mater de Pergolesi, en la versió de J. S. Bach, una de les fites de la música sacra de tots els temps. Sota la direcció musical de Daniel Tarrida, director del Festival Bachcelona i del Festival Edinbach d’Edimburg, la interpretació anirà a càrrec de les solistes de la Salvat Beca Bach, Lara Morger i Maëlys Robinne, i l’ensemble instrumental Bachcelona Consort. Continuarem amb Tenebrae Responsoria. El compositor Joan Magrané posa música a alguns dels textos de les Lliçons de tenebres de Divendres Sant que requereix una instrumentació que inclou flauta, oboè, clarinet, dues trompes, trombó, violí, viola, violoncel i contrabaix. El Festival finalitzarà amb un recital del pianista Yunchan Lim interpretant els Études de Frédéric Chopin i un concert a càrrec del Cor i Orquestra de l’Òpera Reial de Versailles que interpretaran peces de Couperin i Charpentier.

A més de les dues conferències organitzades conjuntament amb Amics del Liceu els propers 11 i 12 de març al Reial Cercle Artístic a l’entorn de San Giovanni Battista i Tenebrae Responsoria (més informació aquí), el Festival Perelada n’ha organitzat una al voltant de l’Stabat Mater a càrrec de Joan Vives, periodista i divulgador musical, que tindrà lloc el proper 19 de març a les 19h al Museu de la Música (c/ Lepant, 150 – aforament limitat, cal reservar plaça a taquilla@grupperalada.com).

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies