skip to Main Content

El Liceu aposta per les producciones catalanes

El Liceu ha anunciat darrerament la seva aposta per les produccions catalanes: Quartett, d’Àlex Ollé (La Fura dels Baus), és una producció innovadora que ja s’ha pogut veure amb èxit a La Scala i a Buenos Aires i que al Liceu arribarà la temporada 2016-17. Aquella mateixa temporada es podrà veure una òpera dirigida per Jordi Savall, que està en fase de preparació.
Així mateix, per a la següent temporada 2017-18, la directora artística del Teatre, Christina Scheppelmann, ha recuperat el compromís amb Benet Casablancas de produir una òpera del compositor català, un projecte que havia quedat encallat per la crisi.
La intenció és també recolzar al màxim el talent dels joves cantants catalans i de la resta de l’Estat, principalment en rols secundaris de les produccions, que suposin la porta d’accés en el món de la lírica. En aquest sentit, la nova directora ha realitzat 112 audicions d’aquests cantants des de la seva arriba al càrrec el gener d’aquest any.
Octubre del 2015

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies