skip to Main Content

Estrena de l’òpera Magda

El passat 24 de setembre es va estrenar al Teatre Principal de Barcelona, l’òpera en català Magda, amb música de Ramon Ribé i llibret de Jordi Voltas, una història ambientada a la Barcelona dels anys 70 que, per mitjà de la seva protagonista –una dona burgesa que decideix trencar amb les convencions socials– suposa un cant a la llibertat i una crònica de la fi del franquisme. La producció de la nova companyia Teatre Líric Català va comptar amb la participació de la mezzosoprano Laura Vila, el baríton Joan Garcia, el baix Marc Pujol, el tenor Marc Sala i la soprano Maria Miró, en els papers principals, sota la batuta de Frederic Oller.
En paraules del seu compositor, Ramon Ribé, Magda és “una música que cerca arribar a la gent, molt lírica i transparent”.
Octubre del 2015

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies