skip to Main Content

Francis Lisa Ruyter – Exposició dels originals per al llibre Temporada d’òpera 2017-2018

Enguany el llibre Temporada d’òpera arriba a la seva 26a edició. Les il·lustracions han estat encarregades especialment a l’artista americà Francis Lisa Ruyter.

Ruyter va començar a exposar a Nova York l’any 1993 i, com molts artistes d’aquell moment, va desenvolupar un interès especial per transitar l’excés d’imatges, la narració, les arquitectures invisibles, les construccions patològiques, la dissolució de la pell i la representació, especialment la pròpia representació. Els primers treballs de Ruyter estan impulsats pel dibuix, format a partir d’un arxiu d’imatges trobades amb una relació forçada mitjançant contorns traçats, una estructura amb estil web que, en última instància, es pot veure com una representació d’aquestes formes arquitectòniques fugitives i sense autors, com és Internet.

La inauguració de l’exposició dels originals de Francis Lisa Ruyter tindrà lloc el proper dimarts 12 de setembre a les 19.30h a la Galeria Senda, amb la presència de l’artista.

L’exposició es podrà visitar fins el 14 d’octubre a la Galeria Senda ( c/ Trafalgar 32)

Més informació: www.galeriasenda.com

 

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies