skip to Main Content

Comença la IV temporada d’Òpera de Cambra de Barcelona

Els Amics de l’Òpera de Sarrià van inaugurar el passat divendres 1 de desembre la quarta Temporada d’Òpera de Cambra de Barcelona, una iniciativa endegada amb l’objectiu de sumar una oferta complementària a l’oferta musical de Catalunya i de donar projecció a joves veus del nostre país.

A la Gala Inaugural hi van participar les veus de Sara Blanch, Carlos Chausson, Raúl Giménez, Stefano Palatchi, entre molts d’altres, que van oferir àries, duets i trios d’òpera, presentats pel divulgador Ramon Gener.

A partir del mes de gener, la temporada inclourà els següents títols: Il campanello, de Gaetano Donizetti (27 i 28 de gener); L’isola disabitata, de Manuel Garcia (17 i 18 de març); i L’ingola felice de Goacchino Rossini (19 i 20 de maig).

Els socis d’Amics del Liceu podran beneficiar-se d’un 30% de descompte en la compra d’entrades per aquestes òperes.

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies