skip to Main Content

Impressions de natura, nou CD de Columna Música

El tenor David Alegret i el pianista Daniel Blanch acaben de publicar amb el segell Columna Música el CD Impressions de natura, una selecció de 28 peces liederístiques amb la natura com a leitmotiv que ofereix una breu panoràmica del gènere de la cançó culta catalana a través d’un material majoritàriament inèdit i rescatat de l’oblit. Músiques de Joan i Ricard Lamote de Grigon, Eduard Toldrà, Francesc Pujol i Francesc Montserrat a textos d’Apel·les Mestres, Jacint Verdaguer, Josep Carner i Josep Maria de Sagarra, entre d’altres, aquest disc és el primer enregistrament en solitari de David Alegret i suposa un intens treball dels dos músics per recuperar la tradició liederística catalana.

Impressions de natura, Columna Música (2017). Preu: 12€

Juliol 2017

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies