skip to Main Content

James Rhodes torna amb Toca el piano

El britànic James Rhodes és un dels concertistes de piano més eminents de l’actualitat i un gran renovador de la música clàssica. El seu primer llibre, Instrumental (Blackie Books), la crua autobiografia del músic en què explica el poder terapèutic i regenerador de la música i sobre com aquesta pot influir en les nostres vides, va suposar un èxit de públic i de crítica. Rhodes torna ara amb Toca el piano (Blackie Books), un manual per a aficionats neòfits –basat en el Preludi núm. 1 en Do Major de Bach– per aprendre a llegir una partitura, a conèixer a fons el piano, a saber utilitzar els dits sobre les tecles, l’ús del pedal… En definitiva, una guia pràctica per aprendre, només amb una mica de temps i d’interès, a tocar aquest instrument en només sis setmanes.

Desembre 2016

 

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies