skip to Main Content

Lucerna del 28 al 31 d’agost de 2012

Amics del Liceu ha organitzat un viatge al prestigiós Festival de Lucerna que cada any se celebra al Kultur und Kongresszentrum Luzern (KKL), un edifici obra de l’arquitecte Jean Nouvel situat davant del llac i des del qual es pot observar una preciosa vista de la ciutat. L’edifici disposa d’una de les millors acústiques del món gràcies a la tècnica aplicada per l’enginyer Russel Johnson.

El programa de concerts comptarà amb intèrprets, orquestres i batutes de primera línia a nivell internacional: un concert de la Filharmònica de Berlín dirigida per Sir Simon Rattle que interpretarà obres de Wagner, Debussy i Ravel; el Rèquiem de Verdi amb la participació del tenor Jonas Kaufmann, la mezzosoprano Elina Garanca –que triomfà la temporada passada al Liceu per la seva interpretació de Giovanna Seymour d’Anna Bolena– i el baix René Pape amb l’Orquestra de La Scala, dirigida per Daniel Barenboim; i, finalment, un concert de piano del mestre Maurizio Pollini que interpretarà diverses peces de Beethoven.

Programa del viatge

Dimarts 28 d’agost a les 19.30h (KKL Luzern)
Concert de l’Orquestra Filharmònica de Berlín

Direcció musical: Simon Rattle
Programa: Atmosphères – G. Ligeti ; Preludi de Lohengrin – R. Wagner ; Simfonia n. 4 en La menor – J. Sibelius ; Jeux. Poème dansé – C. Debussy ; Daphnis et Chloé – M. Ravel

Dimecres 29 d’agost a les 19.30h (KKL Luzern)
Rèquiem de G. Verdi

Direcció musical : Daniel Barenboim
Orquestra i Cor del Teatro alla Scala de Milà
Inèrprets: Anja Harteros, Jonas Kaufmann, Elina Garanca, René Pape

Dijous 30 d’agost a les 19.30h (KKL Luzern)
Concert Maurizio Pollini

Direcció musical : Tito Ceccherini
Programa: Carnaval, n. 10, 11 i 12 – S. Sciarrino (estrena mundial interpretada per Daniele Pollini); Sonata en Mi major – Beethoven; Sonata en La major – Beethoven;
Sonata en Do menor – Beethoven (interpretades per Maurizio Pollini)

Dades del viatge

Hotel Wilden Mann****

Preu del viatge

En habitació doble: 1.850€/persona
En habitació individual: 2.070€/persona
(el preu inclou: avió, trasllats en autocar, allotjament i esmorzar, entrades, dossier de viatge, acompanyant i assegurança)

Més informació

www.lucernefestival.ch
www.wilden-mann.ch

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies