skip to Main Content

Viena del 15 al 19 de novembre de 2012

Amics del Liceu proposa un viatge a Viena amb un programa combinat d’òperes i concerts. A la Staatsoper podrem assistir a les representacions de Tosca, amb Emily Magee –molt estimada pel públic del Liceu i que aquesta temporada interpretarà el rol de Princesa estrangera aRusalka– i Neil Shicoff –un dels Don José de Carmen de la temporada 2010-2011 al Liceu–, sota la prestigiosa batuta de Philippe Auguin; i La traviata, amb Carlos Álvarez –que torna a triomfar als escenaris– com a Giorgio Germont, acompanyat d’Ermonela Jaho i Francesco Demuro, sota la batuta de Bertrand de Billy, primer director musical del Liceu en l’època de la reinauguració del Teatre. En l’apartat de concerts, l’Orquestra Mozart, dirigida pel cèlebre Claudio Abbado, interpretarà a la famosa sala del Musikverein obres de Schumann, Beethoven i Mendelssohn. Ambdós concerts tindran lloc a la famosa sala del Musikverein.

Programa del viatge

Divendres dia 16 de novembre a les 19.30h
Tosca, de Giacomo Puccini

Direcció musical: Philippe Auguin
Direcció d’escena: Margarethe Wallmann
Intèrprets: Emily Magee, Neil Schicoff, Falk Struckmannn

Dissabte dia 17 de novembre a les 19.00h
La traviata, de Giuseppe Verdi

Direcció musical: Bertrand de Billy
Direcció d’escena: Jean-François Sivadier
Intèrprets: Ermonela Jaho, Francesco Demuro, Carlos Álvarez

Diumenge dia 18 de novembre a les 19.30h
Concert de l’Orquestra Mozart

Direcció musical: Claudio Abbado
Programa: Obertura de Genoveva – R. Schumann; Simfonia n. 2 en Do major – R. Schumann; “Coriolan” – L. van Beethoven; Simfonia n. 3 en La menor – F. Mendelssohn

Preu del viatge

En habitació doble: 1.385
En habitació individual: 1.800€

Hotel Le Meridien Vienna*****

Més informació

www.wiener-staatsoper.at
www.lemeridienvienna.com

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies