skip to Main Content

Lyon, del 27 al 29 de gener

Els Amics comencem els viatges del 2023 amb una sortida de cap de setmana a Lyon per gaudir d’un dels títols menys coneguts de Rossini: Moïse et Pharaon a càrrec del director d’orquestra Daniele Rustioni, amb direcció d’escena de Tobias Kratzer i protagonitzada pel baix Michele Pertusi. en una nova coproducció entre l’Opéra de Lyon, el Teatro Real i el Festival d’Aix-en-Provence.

Completarem el nostre viatge amb una visita comentada pel centre de la ciutat de Lyon de la mà d’una guia local: visitarem el Vell Lyon, la catedral de Saint Jean, els exteriors de la Maison des Avocats i els caracteristics traboulés (passatges) de la ciutat. A més, també farem una visita al Museu de Belles Arts de la ciutat, que compta a la col·lecció permanent que abasta obres des del Renaixement fins al s. XX, amb peces d’artistes com  Rubens, Fragonard, Géricault, Delacroix, Manet, Monet, Gauguin, Picasso or Matisse. A més, el museu presenta una exposició a l’entorn de Nicolas Poussin, el gran fundador de la pintura francesa del s. XVIII.

Divendres 27 de gener
12..45h –  Sortida del vol amb destí Lyon
14.15h – Hora d’arribada prevista a Lyon
Tarda – Visita comentada al Museu de Belles Arts de Lyon

Dissabte 28 de gener
9.00h – Visita comentada pel centre de la ciutat
(Dinar lliure i tarda lliure)
20h – Moïse et Pharaon de Rossini a l’Opéra de Lyon.

Diumenge 29 de gener
Matí lliure
14.00h – Sortida del vol amb destí Barcelona
15.15h – Hora d’arribada prevista a Barcelona

Hotel:
Grand Hotel Des Terreaux
16 Rue Lanterne, 69001 Lyon, França
Pàgina web

Preu del viatge
En habitació doble: 950€
En habitació individual: 1.150€
(Inclou: bitllets de tren, trasllats amb autocar estació-hotel-estació, allotjament i esmorzar, entrades de primera categoria a l’òpera, visita comentada al Museu de Belles Arts de Lyon, visita comentada pel centre de la ciutat, dossier de viatge, assegurança de cancel·lació i acompanyant d’Amics del Liceu.)

Per a més informació i prerreserves, ompliu el següent formulari:

  captcha

  Ompli l'espai amb les lletres que apareixen a la imatge superior

  Les seves dades seran incorporades a un fitxer propietat d'Amics del Liceu i seran tractades d'acord amb la Llei de Protecció de Dades de Caràcter Personal.

  Els camps marcats amb * són obligatoris

  Back To Top

  Ús de cookies

  Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
  Aviso de cookies