skip to Main Content

Sevilla, del 19 al 21 de febrer

El proper mes de febrer els Amics del Liceu us proposem un viatge a Sevilla per gaudir de Jenufa, un dels títols més exitosos del compositor txec Leos Janácek, que es veurà per primera vegada al Teatro de la Maestranza. Es tracta d’una òpera dirigida per Will Humburg (principal director convidat de l’òpera de Bonn)  amb direcció d’escena del prestigiós Robert Carsen, que ha participat en produccions del Festival de Salzburg, l’Opéra de la Bastilla de París i també el Gran Teatre del Liceu amb la Tetralogia de Wagner.

A més, completarem el nostre viatge amb una ruta a peu centrada en l’Art Mudéjar a la ciutat, Es tracta d’un estil únic a Europa, ja que engloba les manifestacions artístiques i culturals que van tenir lloc durant els vuit segles de presència islàmica a la ciutat. Visitarem espais com l’església de Santa Catalina, la plaça de San Marcos, l’església de Santa Marina o el Palau dels Marquesos de l’Algaba.  També realitzarem una visita comentada al Museo de Bellas Artes de Sevilla, que compta amb una àmplia presència dels grans mestres de la pintura barroca espanyola: Francisco de Zurbarán, Bartolomé Esteban Murillo o Juan de Valdés Leal entre d’altres.

El viatge també inclou una excursió en autocar a una de les poblacions més pintoresques de la zona: Sanlúcar de Barrameda. situada en un entorn idoni per a la producció de la reconeguda varietat de vi Manzanilla, i famós també per la seva exquisida gastronomia. Realitzarem una visita amb tast de vins a les Bodegas La Gitana i dinarem en un restaurant ubicat a la zona de Bajo de guía, l’antic barri de pescadors situat a peu de mar.

Diumenge 19 de febrer
09.10h – Sortida del vol amb destí Sevilla
10.55h – Hora prevista d’arribada a Sevilla i trasllat fins a l’hotel en autocar
16.00 – Visita comentada pel centre de Sevilla centrada en l’Art Mudéjar

Dilluns 20 de febrer
Visita a Sanlúcar de Barrameda
09.00h – Sortida des de Sevilla en autocar
10.30h – Visita a les Bodegas La Gitana i tast de vins de la zona
13.00h – Passeig comentat per conèixer Sanlúcar de Barrameda
14.30h – Dinar de grup en un restaurant típic de la zona de Bajo de guía
17.30h – Hora prevista d’arribada a Sevilla
20.00h – Jenufa de Leos Janácek al Teatro de la Maestranza.

Dimarts 21 de febrer
10.00h – Visita comentada al Museo de Bellas Artes de Sevilla
19.20h –  Sortida del vol amb destí Barcelona
21.00h– Hora d’arribada prevista a Barcelona

Hotel:
Hotel Inglaterra 4*
Plaza Nueva, 7, 41001 Sevilla
Tel. 954224970
Pàgina web

Preu del viatge
En habitació doble: 890€
En habitació individual: 1.160€
(Inclou: bitllets d’avió amb maleta facturada, trasllats aeroport-hotel-aeroport, allotjament i esmorzar, entrades de primera categoria a l’òpera, visita comentada especialitzada en Art Mudéjar, visita comentada al Museo de Bellas Artes, excursió a Sanlúcar de Barrameda: trasllats en autocar, visita i tast de vins a les bodegues La Gitana, dinar de grup, passeig comentat per Sanlúcar de Barrameda, dossier de viatge, assegurança de cancel·lació i acompanyant d’Amics del Liceu.)

Per a més informació i prerreserves, ompliu el següent formulari:

  captcha

  Ompli l'espai amb les lletres que apareixen a la imatge superior

  Les seves dades seran incorporades a un fitxer propietat d'Amics del Liceu i seran tractades d'acord amb la Llei de Protecció de Dades de Caràcter Personal.

  Els camps marcats amb * són obligatoris

  Back To Top

  Ús de cookies

  Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
  Aviso de cookies