skip to Main Content

Madrid, del 26 al 28 de març

El proper mes de març els Amics us proposem una escapada de tres dies a Madrid per tal de gaudir de l’òpera El Nas de Shostakóvich al Teatro Real. Aquesta títol estarà dirigit per Mark Wigglesworth i compta amb la direcció escènica de Barrie Kosky.  Aquesta òpera  suposa un repte descomunal per qualsevol teatre d’òpera per la seva complexitat logística, ja que compta amb un repartiment de 89 rols distribuïts en 33 cantants. Està basada en un conte de Nikolái Gógol i va ser estrenada a Leningrad el 1930, l’obra va ser retirada aviat de la circulació a causa dels atacs de l’Associació de Músics Proletaris de Rússia i la partitura no va tornar a pujar a un escenari soviètic fins al 1974, només un any abans de la mort del compositor.

La programació musical inclourà també un concert barroc a l’Auditorio Nacional de Música de Madrid. Es tracta del concert  The Kings Consort & Choir organitzat pel Centro Nacional de Difusión Musical (CNDM) i amb un programa format per òperes de Händel.

Completarem el nostre viatge amb una visita comentada al Palacio de Liria, un singular palau urbà situat al centre de Madrid construït al segle XVIII i residència oficial de la Casa d’Alba a Madrid i principal seu de la seva valuosa col·lecció d’art i arxiu històric.

Durant el nostre viatge també vistarem el Museu Sorolla, dedicat  a l’artista Joaquim Sorolla. L’edifici fou la casa de l’artista i va ser convertit en un museu després de la mort de la seva vídua, Clotilde García del Castillo. El Museu va ser inaugurat el 1932. i declarat Bé d’Interès Cultural el 1962.

Diumenge 26 de març
09.50h – Hora de sortida prevista del tren amb destí Madrid
12.35h – Hora d’arribada prevista a l’estació d’Atocha, Madrid
Trasllat amb autocar a l’hotel i temps lliure
19h – Concert The Kings Consort & Choir a l’Auditorio Nacional (trasllat en autocar)

Dilluns 27 de març
Matí – Visita comentada al Palacio de Liria
Dinar de grup en un espai emblemàtic de Madrid (inclòs en el preu del viatge)
19.30h –  El Nas de Shostakóvich al Teatro Real.

Dimarts 28 de març
09.30h – Visita comentada al Museu Sorolla
12.25h – Hora de sortida prevista del tren amb destí Barcelona
15.10h – Hora d’arribada prevista a Barcelona (Estació de Sants)

Hotel
Hotel Ópera ****
Cuesta de Santo Domingo, 2
28013 Madrid
Pàgina web

Preu del viatge

En habitació doble:  1.020€ / persona
En habitació individual:  1130€

(inclou: bitllets de tren d’anada i tornada, allotjament i esmorzar, trasllat estació-hotel-estació, trasllat a l’Auditorio Nacional, entrades a l’òpera i al concert, visita comentada al museu i al palau esmentats, un dinar de grup, assegurança de cancel·lació i assistència durant el viatge, dossier de viatge i acompanyant d’Amics del Liceu).

Per què no et pots perdre aquest viatge? A continuació t’adjuntem la nostra trobada entre Jaume Graell, president d’Amics del Liceu i Joan Matabosch, director del Teatro Real de Madrid:

Per a més informació i prereserves, ompliu el següent formulari:

  captcha

  Ompli l'espai amb les lletres que apareixen a la imatge superior

  Les seves dades seran incorporades a un fitxer propietat d'Amics del Liceu i seran tractades d'acord amb la Llei de Protecció de Dades de Caràcter Personal.

  Els camps marcats amb * són obligatoris

   

  Back To Top

  Ús de cookies

  Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
  Aviso de cookies