skip to Main Content

Berlín, del 16 al 20 de març

El proper mes de març, els Amics us proposem un viatge a Berlín per tal de gaudir d’una programació excepcional, centrada en la figura d’un dels compositors més potents a cavall entre els segles XIX i XX : Richard Strauss.

Durant el nostre viatge, assistirem a tres títols imprescindibles del compositor: Salome a la Deutsche Oper, dirigida per Axel Kober i amb direcció escènica de Claus Guth. Aquesta òpera va ser estrenada a Dresden el 1905 i és famosa, entre d’altres motius, per la Dansa dels set vels, que a l’època va resultar escandalosa. Seguidament, Dafne a la Staatsoper Unter den Linden, dirigida per Thomas Guggeis, el jove director emergent format amb Daniel Barenboim i amb direcció escènica de Romeo Castellucci i amb la interpretació del baix René Pape. Aquesta òpera d’un sol acte està basada en Les metamorfosis d’Ovidi i va ser estrenada a Dresden l’any 1938. Es tracta d’una òpera de l’últim període del compositor i és de les més líriques de la seva producció. I, finalment, el nostre programa inclou també Elektra a la Deutsche Oper, dirigida per Sir Donald Runnicles i amb direcció escènica de Kirsten Harms i amb la interpretació de la soprano Catherine Foster. Un títol basat en el mite grec i llibret d’Hugo von Hofmannsthal en una de les seves primeres col·laboracions que va fer amb Strauss, estrenat a Dresden l’any 1909.

El nostre programa inclou una visita comentada a la Neue Nationalgalerie, un museu que reuneix una sèrie d’obres d’art clau del segle XX de diversos artistes europeus i americans com: Francis Bacon, Salvador Dalí, Max Ernst, Paul Klee, Edvard Munch, Pablo Picasso o Andy Warhol.

Completarem el nostre viatge amb una visita comentada i dinar de grup al restaurant de la cúpula del Parlament alemany, situat a l’edifici del Reichstag, en ple centre de la ciutat i que ha esdevingut una de les icones més famoses de la ciutat gràcies a la transformació que va fer de l’edifici Norman Foster durant els anys 90.

Dijous 16 de març
12.35h – Sortida del vol amb destinació Berlín
15.25h – Hora d’arribada prevista a Berlín i trasllat en autocar a l’hotel
Resta de la tarda lliure

Divendres 17 de març
Matí: visita cultural a determinar
20.00h – Salome a la Deutsche Oper

Dissabte 18 de març
12.00h – Visita comentada al Parlament
13.30h – Dinar de grup al restaurant del Parlament
19.30h – Dafne a la Staatsoper Unter den Linden

Diumenge 19 de març
10.45h – Visita comentada a la Neue Nationalgalerie
19.00h – Elektra a la Deutsche Oper

Dilluns 20 de març
15.15h – Sortida del vol amb destinació Barcelona
17.50h – Hora d’arribada prevista a l’Aeroport de Barcelona

Hotel:
Hotel Westin Grand Berlin ****
Friedrichstrasse 158-164, Berlin, 10117
+49 30 2027 0 – Enllaç pàgina web

Preu del viatge
En habitació doble: 1.900€
En habitació individual: 2.300€

(Inclou: bitllets d’avió amb maleta facturada, allotjament i esmorzar, trasllats aeroport-hotel-aeroport, trasllats a la Deutsche Oper, entrades de primera categoria a les tres òperes, visita comentada a la Neue Nationalgalerie, visita comentada i dinar de grup al Parlament Alemany, dossier de viatge, assegurança de cancel·lació i acompanyant d’Amics del Liceu.)

Per què no et pots perdre aquest viatge? A continuació t’adjuntem la nostra conversa amb Jaume Radigales, , professor universitari, crític musical i col·laborador habitual d’Amics del Liceu per tal de conèixer el més imprescindible dels tres títols que veurem durant el nostre viatge: Elektra, Dafne i Salomé.

Per a més informació i prereserves, ompliu el següent formulari:

  captcha

  Ompli l'espai amb les lletres que apareixen a la imatge superior

  Les seves dades seran incorporades a un fitxer propietat d'Amics del Liceu i seran tractades d'acord amb la Llei de Protecció de Dades de Caràcter Personal.

  Els camps marcats amb * són obligatoris

  Back To Top

  Ús de cookies

  Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
  Aviso de cookies