skip to Main Content

Madrid, del 24 al 26 d’abril

El proper mes d’abril els Amics us proposem una escapada de tres dies a Madrid per tal de gaudir de dos títols operístics de repertori tant variat com potent: per una banda, gaudirem de Nixon in China de John Adams, dirigida per Ivor Bolton i amb direcció escènica de John Fulljames, un títol amb llibret d’Alice Goodman que recrea la trobada històrica del mandatari nord-americà amb el Gran Timoner el febrer de 1972. Fent ús d’un important material iconogràfic procedent dels arxius de la Fundació Richard Nixon i el Museu Richard Nixon, la producció de Fulljames submergeix el públic en aquesta original reflexió sobre el xoc cultural, l’exercici –i la soledat– del poder i les seves derives autoritàries. I d’altra banda, gaudirem d’un títol clàssic dins del repertori wagnerià: Tristan und Isolde en versió concert. L’espectacle estarà dirigit per Semyon Bychkov, un dels directors wagnerians més cotitzats dels nostres dies, i comptarà amb la interpretació del tenor Andreas Schager com a Tristan.

Completarem el nostre viatge amb una visita comentada al Real Monasterio de San Lorenzo del Escorial, un complex que inclou un palau reial, una basílica, un panteó, una biblioteca, un col·legi i un monestir.  L’Escorial va ser construït al segle XVI entre 1563 i 1584. El palau va ser residència de la família reial espanyola, la basílica és el lloc de sepultura dels reis d’Espanya i el monestir –fundat per monjos de l’Ordre de Sant Jeroni– està ocupat actualment per frares de l’Ordre de Sant Agustí. És una de les arquitectures renaixentistes més singulars d’Espanya i d’Europa.

Durant el nostre viatge també vistarem el Museu Thyssen, que compta amb una col·lecció de caràcter enciclopèdic que la converteix en una veritable síntesi de la pintura occidental amb presència de la majoria dels estils de l’art europeu i nord-americà entre els segles XIV i XX. El museu acull a les seves sales una de les col·leccions més rica i variada de pintura occidental. Tiziano, Caravaggio, Rubens, Rembrandt, Canaletto, Monet, Degas, Cézanne, Van Gogh, Picasso, O’Keeffe, Hopper, Dalí o Pollock són només alguns dels noms a l’extensa llista de grans mestres que componen els fons..

Dilluns 24 d’abril
09.50h – Hora de sortida prevista del tren amb destí Madrid
12.35h – Hora d’arribada prevista a l’estació d’Atocha, Madrid
Trasllat amb autocar a l’hotel i temps lliure
19.30h –  Nixon in China de John Adams al Teatro Real

Dimarts 25 d’abril
10.30h – Visita comentada al Museu Thyssen
18.30h – Tristan und Isolde en versió concert. al Teatro Real.

Dimecres 26 d’abril
Mati – Visita comentada al Reial Monestir de Sant Llorenç de l’Escorial
Dinar de grup
17.55h – Hora de sortida prevista del tren amb destí Barcelona
20.25.h – Hora d’arribada prevista a Barcelona (Estació de Sants)

Hotel
Hotel Ópera ****
Cuesta de Santo Domingo, 2
28013 Madrid
Pàgina web

Preu del viatge

En habitació doble:  1.300€ / persona
En habitació individual:  1.460€

(inclou: bitllets de tren d’anada i tornada, trasllat estació-hotel-estació, allotjament i esmorzar, entrades a les òperes en primera categoria, visita comentada al museu Thyssen i a l’Escorial, un dinar de grup, assegurança de cancel·lació i assistència durant el viatge, dossier de viatge i acompanyant d’Amics del Liceu).

Per què no et pots perdre aquest viatge? A continuació t’adjuntem la nostra trobada entre Jaume Graell, president d’Amics del Liceu i Joan Matabosch, director del Teatro Real de Madrid:

Per a més informació i prereserves, ompliu el següent formulari:

  captcha

  Ompli l'espai amb les lletres que apareixen a la imatge superior

  Les seves dades seran incorporades a un fitxer propietat d'Amics del Liceu i seran tractades d'acord amb la Llei de Protecció de Dades de Caràcter Personal.

  Els camps marcats amb * són obligatoris

  Back To Top

  Ús de cookies

  Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
  Aviso de cookies