skip to Main Content

Amsterdam, del 10 al 13 de maig

El proper mes de maig els Amics del Liceu us proposem un viatge a Amsterdam, per tal de gaudir a la Der Nederlandse Opera d’un dels títols de la famosa trilogia Tudor de Donizetti: Maria Stuarda, dirigida musicalment per Enrique Mazzola en una nova producció signada per Jetske Mijnssen, en col·laboració amb el Teatro San Carlo de Nàpols i el Palau de les Arts Reina Sofia de València. A més, també visitarem la sala Concertgebouw, on gaudirem de l’orquestra Simfonia Rotterdam que, a càrrec del director Conrad van Alphen i amb Vadym Kholodenko al piano, interpretaran peces de Prokofiev, Beethoven i Mozart.

Completarem el nostre viatge amb una visita comentada en català a la gran exposició retrospectiva a l’entorn del pintor de Delft Johannes Vermeer, que es farà al Rijksmuseum la propera primavera. Es tracta de la mostra més completa que s’ha realitzat fins el moment a l’entorn de la figura de l’artista, i que reunirà una trentena d’obres (en tot el món només se’n coneixen 37) provinents d’importants col·leccions de tota Europa, Estats Units o el Japó. Durant la mostra també es podran veure noves investigacions realitzades en els últims anys per comissaris, conservadors i científics que aporten novetats sobre el procés creatiu del gran geni de la pintura barroca holandesa.

A més, tenint en compte que al maig ens trobarem en ple període de floració, durant el nostre viatge també visitarem el parc floral Keukenhoff, el jardí de tulipans més gran del món situat a Lisse, als afores d’Amsterdam, que compta amb set milions de bulbs diferents, nombrosos mosaics de flors i els meravellosos miradors repartits per tot el parc.

Dimecres 10 de maig
10.05h – Sortida del vol amb destinació Amsterdam
12.35h – Hora d’arribada prevista a Amsterdam i trasllat en autocar a l’hotel
Resta del dia lliure

Dijous 11 de maig
09.15h – Trasllat a Keukenhof per fer un recorregut lliure pels jardins
11.45h – Retorn a l’hotel
Dinar lliure
16.00h – Creuer en barca privada pels canals d’Amsterdam
19.30h – Trasllat en autocar al Concertgebouw
20.15h – Concert de la Simfonia Rotterdam al Concertgebouw

Divendres 12 de maig
10.15h – Visita a l’exposció de Vermeer i visita a la col·lecció permanent al Rijksmuseum
Resta del dia lliure
19.30h – Maria Stuarda a la Der Nederlandse Opera

Dissabte 13 de maig
18.25h – Sortida del vol amb destinació Barcelona
20.45h – Hora d’arribada prevista a Barcelona

Hotel
NH Collection Barbizon Palace
Prins Hendrikkade 59-72
1012 Amsterdam
Pàgina web

Preu del viatge
En habitació doble: 2.200€
En habitació individual: 2.700€
(Inclou: bitllets d’avió amb maleta facturada, trasllats aeroport-hotel-aeroport, allotjament i esmorzar, entrades de primera categoria a l’òpera i al concert, trasllat i entrada als jardins de Keukenhof, creuer en barca privada pels canals, visita comentada al Rijksmuseum i a l’exposició Vermeer, trasllat en autocar al Concertgebouw, dossier de viatge, assegurança de cancel·lació i acompanyant d’Amics del Liceu.)

Per a més informació i prereserves, ompliu el següent formulari:

  captcha

  Ompli l'espai amb les lletres que apareixen a la imatge superior

  Les seves dades seran incorporades a un fitxer propietat d'Amics del Liceu i seran tractades d'acord amb la Llei de Protecció de Dades de Caràcter Personal.

  Els camps marcats amb * són obligatoris

  Back To Top

  Ús de cookies

  Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
  Aviso de cookies