skip to Main Content

MADRID del 30 de gener al 2 de febrer

El cap de setmana del 30 de gener a l’1 de febrer, la ciutat de Madrid ofereix tres dies amb un intens i divers programa musical que inclou òpera, música simfònica i clàssics de Broadway.

El programa s’obrirà a l’Auditorio Nacional amb la Messa da Requiem de Verdi interpretada per la London Philharmonic Orchestra, l’Orfeón Pamplonés i les veus solistes de la jove soprano lituana Maija Kovalevska, la mezzosoprano Ildiko Komlosi –que ha cantat en vàries ocasions al Liceu, l’última de les quals interpretant la bruixa Jezibaba de Rusalka–, el tenor Dmytro Popov i el baix Vagacheslev Pochapsky.

Al Teatro Real, la veu excepcional de l’actriu i cantant americana Aura McDonald –guanyadora de 5 Tony Awards que s’atorga als millors espectacles de Broadway– oferirà un repertori de peces dels grans compositors del teatre musical americà com Stephen Sondheim, George Gershwin o Michael John LaChiusa.

Finalment, tancarà el programa l’òpera del famós conte dels germans Grimm i poc representada als escenaris Hänsel und Gretel. Amb una producció de Laurent Pelly –de qui en les darreres temporades hem vist amb èxit al Liceu Cendrillon, Les contes de Hoffmann i aquesta hi tornarà amb Don Pasquale–, el repartiment anirà encapçalat pel baríton Bo Skovhus –amb freqüents aparicions al Liceu on s’ha emportat grans elogis de públic i crítica–, acompanyat de la mezzosoprano Alice Coote i la veu prometedora de la soprano espanyola Sylvia Schwartz.

Programa del viatge

Divendres 30 de gener a les 22:30h
Messa de Requiem, de G. Verdi
Direcció musical: Vladimir Jurowski
Intèrprets: Maija Kovalvska, Idiko Komlosi, Dmytro Popov, Vagacheslev Pochapsky

Dissabte 31 de gener a les 20h
Audra McDonald en recital
Programa: obres de George Gershwin, Stephen Sondheim, Kander & Ebb i Michael John LaChiusa

Diumenge 1 de febrer a les 18h
Hänsel und Gretel, d’E. Humperdinck
Direcció musical: Paul Daniel
Direcció d’escena: Laurent Pelly
Intèrprets: Alice Coote, Sylvia Schwartz, Bo Skhovus, Diana Montague, José Manuel Zapata, Elena Copons, Ruth Rosique

Preu del viatge
En habitació doble: 870€
En habitació individual: 1.010€
(el preu inclou: billet AVE, allotjament i esmorzar, entrades als espectacles i dossier de viatge)

Hotel
Hotel Tryp Ambassador****

[fresh_accordion][pane title=”Per a més informació i reserves”]

  captcha

  Ompli l'espai amb les lletres que apareixen a la imatge superior

  Les seves dades seran incorporades a un fitxer propietat d'Amics del Liceu i seran tractades d'acord amb la Llei de Protecció de Dades de Caràcter Personal.

  Els camps marcats amb * són obligatoris

  [/pane] [/fresh_accordion]
  Back To Top

  Ús de cookies

  Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
  Aviso de cookies