skip to Main Content

Málaga, del 7 al 9 de març

El proper mes de març el Teatro Cervantes de Málaga ha programat dins de la seva temporada lírica La Favorita, de Gaetano Donizetti, protagonitzada pel baríton Carlos Álvarez (Alfons XI), la mezzosoprano Nancy Fabiola Herrera (Leonora) i el tenor Ismael Jordi (Fernando). Aprofitarem el nostre viatge de cap de setmana per gaudir de la vida cultural que ens ofereix la ciutat, que compta amb importants equipaments museístics com el Museu Picasso, el Centre Pompidou, el Museu Rus Sant Petersburg o el Museu Carmen Thyssen. A més, farem un recorregut pels punts més emblemàtics de la ciutat de la mà de Lourdes Jiménez, doctora en Història de l’Art.

Dissabte 7 de març
12.05h – Sortida del vol amb destinació Málaga
13.40h – Arribada a l’aeroport de Málaga i trasllat en autocar a l’hotel
16.30h – Recorregut històric per la ciutat de la mà de la Lourdes Jiménez, doctora en Història de l’art

Diumenge 8 de març
10.30h – Visita comentada al Museu Carmen Thyssen
19.00h – La Favorita al Teatro Cervantes

Dilluns 9 de març
10.30h – Visita comentada a la Casa Natal de Pablo Picasso i exposició temporal
15.30h – Trasllat en bus a l’aeroport de Málaga
17.40h – Sortida del vol amb destinació Barcelona
19.15h – Arribada a Barcelona

Hotel

Hotel Boutique Teatro Romano**
Calle Alcazabilla, 7
29015 Málaga
Telf. 951 20 44 38
Web Hotel

Preu del viatge
En habitació doble: 600€
En habitació individual: 730€
(inclou: bitllet d’avió d’anada i tornada amb maleta facturada, allotjament i esmorzar, entrada a l’òpera en primera categoria, visita guiada al Museu Thyssen, visita guiada al Museu Picasso, recorregut històric per la ciutat, assegurança de cancel·lació i assistència durant el viatge, dossier de viatge i acompanyant d’Amics del Liceu).

Per a més informació i reserves

  captcha

  Ompli l'espai amb les lletres que apareixen a la imatge superior

  Les seves dades seran incorporades a un fitxer propietat d'Amics del Liceu i seran tractades d'acord amb la Llei de Protecció de Dades de Caràcter Personal.

  Els camps marcats amb * són obligatoris

   

   

  Back To Top

  Ús de cookies

  Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
  Aviso de cookies