skip to Main Content

Presentació de dos llibres operístics

Dimecres 11 de maig les 19.30h
Sala del Cor del Liceu (entrada per les Taquilles)
*Activitat gratuïta, cal reserva prèvia
*Imprescindible reserva prèvia. Mascareta voluntària i distància de seguretat recomanada durant tota la visita

Aquest mes de maig, els Amics del Liceu hem preparat la presentació de dos llibres operístics: Una ópera con…   Conversando con… escrits per Marisa de Prada i Ana Nasarre. Els dos llibres son un recull d’entrevistes a personatges destacats del món de l’òpera, la dansa i altres disciplines artístiques que ens permetran descobrir anècdotes, experiències i vivències de les vides  de cantants com Piotr Beczala o Carlos Álvarez, entre altres.

La presentació anirà a càrrec de Pol Avinyó per part del Gran Teatre del Liceu i amb la col·laboració de la soprano Marcelina Beucher, que interpretarà algunes àries operístiques per completar la presentació. Els llibres es podran adquirir durant la presentació i els beneficis de la venda d’aquests llibres aniran destinats al sindicat de cantants ALE.

Per inscriure’s en aquesta activitat, cal posar-se en contacte amb l’Associació: 93 317 73 78 – natalia@amicsliceu.com

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies