skip to Main Content

Vine al primer concert dels cicles de cambra de l’orquestra!

Diumenge 8 de maig a les 18h
Foyer del Gran Teatre del Liceu

*Activitat gratuïta, cal reserva prèvia (aforament limitat)
*MESURES COVID: mascareta no obligatòria

Benvolguts Amics i Amigues,

Ens fa una il·lusió molt especial anunciar-vos el primer concert dels Cicles de Cambra de l’Orquestra en el qual, des d’enguany, Amics del Liceu col·labora molt estretament gràcies a les generoses aportacions dels nostres Amics i Amigues Mecenes, contribuint així en la millora permanent d’aquesta eina tan bàsica per tot teatre d’òpera.

Per deferència del Gran Teatre del Liceu us convidem, doncs, en aquest concert que donarà el tret de sortida a una programació de cambra que oferiran petites formacions de músics de l’Orquestra del Liceu i que vincularà el Liceu, els Amics del Liceu i tota la ciutat de forma molt estreta.

PROGRAMA DEL CONCERT

Ensemble Eleganza
“Divertimenti, Minuetti e Sonate a quattro”

Sergey Maiboroda, violí
Oleg Shport, violí
Cristoforo Pestalozzi, violoncel
Cristian Sandu, contrabaix

G. Rossini: Sonata a quatre núm. 3 en Do Major
W. A. Mozart: Dotze minuets
M. Haydn: Divertimento en Do Major
G. Rossini: Sonata a quatre núm. 6 en Re Major

Per inscriure’s en aquesta activitat, cal posar-se en contacte amb l’Associació : 93 317 73 78 – natalia@amicsliceu.com

Si encara no ets Amic Mecenes i vols contribuir en aquest projecte, contacta amb nosaltres!

A continuació, us deixem l’enllaç a l’àudio de la conferència que el mestre Josep Pons va oferir a tots els nostres socis i sòcies el passat mes de desembre durant la qual va explicar la seva tasca al capdavant de l’orquestra i va exposar quin és el seu projecte per fer arribar els músics a l’excel·lència.

 

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies