skip to Main Content

Presentació del llibre: “La veu femenina a l’òpera: caràcter i interpretació”

Dimarts 19 de desembre a les 20h
Sala del Cor del Liceu (La Rambla, 51-59)

Com a part dels actes de commemoració del 30è aniversari d’Amics del Liceu, des de l’Associació hem col·laborat activament amb l’Editorial Huygens en la publicació del llibre La veu femenina a l’òpera: caràcter i interpretació, en el qual el seu autor, Miquel Peralta, explora en profunditat la funció dramàtica de les diferents tipologies de veu femenina amb la voluntat d’anar més enllà d’aspectes merament tècnics i de classificació.

El proper dimarts 19 de desembre, a les 20h, tindrà lloc la presentació a càrrec del poeta, traductor i professor universitari Josep Maria Fulquet, guanyador del Premi Carles Riba 2017. Juntament amb l’autor Miquel Peralta, oferiran un tast de les interpretacions que es proposen al llibre il·lustrades amb exemples audiovisuals.

Els socis d’Amics del Liceu podran adquirir el llibre amb un 5% de descompte el mateix dia de la presentació o bé a les oficines de l’Associació (preu real 22€).

Des de l’Associació, volem fer l’obsequi d’un exemplar del llibre als prop de 150 socis que realitzen una aportació anual a un projecte artístic proposat conjuntament per l’Associació i el Liceu. Així doncs, els Amics Protectors, Preferents i Benefactors podran recollir el seu exemplar el dia de la presentació o bé a les oficines de l’Associació.

Per assistir a la presentació recomanem fer reserva de plaça contactant amb l’Associació.

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies