skip to Main Content

Presentació musical exclusiva per Amics del Liceu!

Dimecres 17 de novembre a les 19.30h
Sala del Cor del Liceu (entrada per les Taquilles)
*Activitat gratuïta, cal reserva prèvia. Màxim 1 acompanyant
*MESURES COVID: mascareta i distància de seguretat obligatòries durant tota la conferència

Aquest mes de novembre, dues de les nostres col·laboradores, Laura Farré Rozada i Aina Vega, ens faran una presentació exclusiva per als Amics del Liceu dels seus darrers treballs.

En el cas de Laura Farré Rozada, pianista i matemàtica, (i a qui vam poder escoltar durant la nostra darrera conferència a l’entorn de Lucia di Lammermoor), ens farà una presentació del seu disc Nimbus, el segon àlbum a piano sol, concebut com una continuació del seu disc debut The French Reverie (2018). Nimbus completa l’homenatge a la figura del compositor Olivier Messiaen (1908-1992) i al repertori fràncès per a piano dels segles XX i XXI.

D’altra banda, Aina Vega, doctora en Filosofia de la Música, (a qui podem llegir a l’article a l’entorn de Wozzeck del nostre llibre Temporada d’Òpera), presentarà el seu primer llibre Melodies de l’ànima, publicat per Angle Editorial. El llibre es presenta com un viatge musical a través del temps (les estacions de l’any) i l’ànima (les emocions). Cada estació inclou tretze emocions i una peça clàssica que la representa.

La presentació estarà moderada per la periodista i vocal de la Junta d’Amics del Liceu, Maria Gorgues. Durant aquest acte, els socis/es d’Amics del Liceu podran adquirir el CD i el llibre presentats a preu especial.

Per inscriure’s en aquesta activitat, cal posar-se en contacte amb l’Associació: 93 317 73 78 – natalia@amicsliceu.com

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies