skip to Main Content

Projecció a l’entorn de Rigoletto

Dijous 16 de març a les 19.30h
Reial Cercle Artístic (c/ Arcs, 5)

En ocasió de les properes funcions de Rigoletto al Liceu, el Grup Verdi d’Amics del Liceu ha organitzat una projecció de diversos fragments d’aquesta òpera del compositor de Busetto, provinents de diferents produccions d’arreu del món.
A cada sessió incloem nous artistes que s’afegeixen als més coneguts per tots nosaltres. En aquesta ocasió són nous o poc freqüents en les nostres projeccions els directors musicals Francesco Molinari-Pradelli i Edward Downes; els directors d’escena John Dexter i el cineasta Marco Bellocchio; els tenors Michael Fabiano i Franco Bonisolli: les sopranos Lina Johnson i Ileana Cotrubas; els barítons Ingmar Wixell i Cornell McNeill; i el baix Justino Díaz. Entre els nous teatres incloem l’Òpera d’Oslo i la Semperoper de Dresden.
Per asistir a aquesta activitat, pregeum fer reserva de plaça contactant amb l’Associació.

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies