skip to Main Content

Projecció del film a l’entorn de “Tristan und Isolde”

L’any 2013, a Bayreuth, es va estrenar un Tristan und Isolde per a nens i joves amb idèntic format que en anys anteriors s’havia fet amb Tannhäuser i amb Der Ring des Nibelungen. La proposta és molt intel·ligent ja que condensa tota l’òpera en 90 minuts i substitueix moments musicals per diàlegs, sense perdre el fil conductor del drama. L’orquestra i els cantants són professionals i, per tant, el nivell artístic és de molta qualitat. Podem comprovar com els nens i el jovent que envolten l’escenari estan absolutament pendents de la història i com acaben reconeixent, amb forts aplaudiments, el treball musical i de realització.

El Grup Wagner d’Amics del Liceu, per mostrar aquesta novetat, ha fet un treball exhaustiu de traducció i sobre titulació i convida als socis d’Amics del Liceu a la projecció que tindrà lloc el proper dissabte 22 de març a les 10.30h a la Sala Werner i a manifestar la seva opinió sobre l’ús que se li pot donar a aquest vídeo. En el següent enllaç poden veure un fragment d’aquest document que correspon al Liebestod a càrrec d’Irene Theórin:

https://www.youtube.com/watch?v=vteWeDt08QE

Dissabte  22 de març a les 10.30h

Sala Werner (c/ Moles, 29, 4t pis – ascensor del fons)

PLACES LIMITADES

Per a fer la reserva cal posar-se en contacte amb l’Associació.

 

 

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies