skip to Main Content

Projecció: Don Giovanni de W. A. Mozart

Dimarts, dia 26 de juny de 2012 a les 19h
Sala Liceu de l’Hotel Espanya (c/ Sant Pau, 9-11)

El Festival de Peralada i Amics del Liceu han organitzat conjuntament una projecció del Don Giovanni amb què es va inaugurar, després de la Segona Guerra Mundial, el nou edifici de la Deutsche Oper Berlin el 24 de setembre de 1961, protagonitzat pel recentment desaparegut Dietrich Fischer-Dieskau, Elisabeth Grümmer i la soprano espanyola Pilar Lorengar, sota la batuta de Ferenc Fricsay i la direcció d’escena de Carl Ebert.

Ambdues entitats organitzen aquesta activitat amb la voluntat d’oferir un document històric d’interès per a tots els socis i com a preparació per a aquelles persones que tinguin previst assistir a la sortida operística al Festival organitzada per l’Associació per a l’estrena de la nova producció de Don Giovanni que vol homenatjar l’obertura de la Deutsche Oper Berlín ara fa 100 anys.

La projecció comptarà amb la presentació del director del Festival de Peralada, Oriol Aguilà.

Preu: 23€ (inclou un pica-pica a l’entreacte)

PLACES LIMITADES. Per fer la reserva cal contactar amb l’Associació.

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies