skip to Main Content

25è aniversari: Òpera al Conservatori

Dimecres 20 de juny de 2012 a les 20h
Auditori del Conservatori del Liceu (c/Nou de la Rambla, 88)

Amics del Liceu celebra enguany el seu 25è aniversari. Des de la seva fundació, l’any 1987, l’Associació ha treballat per acomplir els seus principals objectius: difondre i donar suport a l’activitat artística del Gran Teatre del Liceu i promoure l’òpera i la música en general.
Com a acte inaugural de la celebració de l’aniversari, l’Associació presenta, conjuntament amb el Conservatori del Liceu –que enguany celebra el seu 175è aniversari–, una producció de l’òpera de Rossini La cambiale di matrimonio a càrrec de la Jove Companyia d’Òpera i l’Orquestra del Conservatori del Liceu, sota la direcció artística de Carmen Bustamante i la direcció musical de Daniel Mestre i amb vestuari cedit especialment pel Gran Teatre del Liceu.

Repartiment

Tobias Mill: Joan Sebastià Colomer, baix
Fanny: Marga Cloquell/Cristina Sánchez, soprano
Slook: Juan David González, baríton
Edward Milfort
: Pedro Calavia, tenor
Norton: Josep Vives, baix
Clarina: Vanessa Regalado, soprano

Direcció artística: Carmen Bustamante / Direcció musical: Daniel Mestre / Direcció d’escena: Miquel Gorriz / Correpetició: Anna Crexells / Ajudant de direcció: Hernan Martinez Montiel / Direcció acadèmica: Oriol Rosés / Disseny de llums: Nani Valls / Maquillatge i perruqueria: Escola Professional Salvador Seguí / Vestuari cedit pel Gran Teatre del Liceu

Auditori del Conservatori (c/Nou de la Rambla, 88 – entrada per c/ Estel)
Transports: L2 i L3, parada Paral·lel

Preu: 15€

Venda d’entrades: oficina d’Amics del Liceu
(93 317 73 78, info@amicsliceu.com)

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies