skip to Main Content

Recital de Benjamin Appl per als Amics del Liceu

Al llarg de 2017, Amics del Liceu ha volgut fer una èmfasi especial en la commemoració dels 30 anys de l’Associació. I el Lied serà present en aquestes celebracions perquè el festival LIFE Victoria Barcelona se suma al 30è aniversari d’Amics del Liceu amb el recital de Benjamin Appl, el proper dilluns 27 de novembre (20 hores) a la sala Domènech i Montaner del recinte modernista de Sant Pau. Poc abans, aquest jove i prestigiós baríton alemany —considerat per alguns com el successor del seu mestre D. Fischer-Dieskau— haurà participat, a Baden-Baden, a la Cançó de la terra de Gustav Malher al costat del tenor Klaus Florian Vogt i, al desembre, serà a la Frauenkirche de Dresden a les ordres de Christian Thielemann. El programa del recital a Barcelona està basat en el seu disc Heimat (2017), del qual interpretarà més d’una quinzena de cançons. Heimat [Pàtria] duu com a subtítol Cançons de la terra natal i la pertinença, tema que uneix els compositors de diverses èpoques i països seleccionats per Appl, des de Schubert fins a Grieg. Un programa que ens descobrirà Lieder poc habituals com ara una peça d’Adolf Strauss, composta dies abans de ser internat al camp de Terezin, on va morir. L’acompanyarà el pianista Sholto Kynock (fundador i director del festival Oxford Lieder) que el passat mes de setembre ja va obrir el LIFE. Amb la promoció 30 per 30 el festival LIFE ofereix als socis d’Amics del Liceu un descompte especial del 30% en les entrades del recital de Benjamin Appl a Barcelona (per a la resta de concerts, els socis poden beneficiar-se del 15% de descompte habitual).

El festival LIFE, consolidat en la seva cinquena edició i organitzat per la fundació Victoria de los Ángeles, es tancarà amb un recital de la soprano Iréne Theorin al Paraninf de la Universitat de Barcelona (30 de novembre, 20h). Des d’aquest estiu, la fundació Victoria de los Ángeles té la seu a l’edifici històric de la UB (Plaça Universitat) on va néixer i viure la soprano, i on la van nomenar Doctora Honoris Causa.

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies