skip to Main Content

Sopars lírics al restaurant 7 Portes

L’èxit dels Sopars Lírics al restaurant 7 Portes ha conduït a organitzar una quarta temporada, que es va inaugurar el passat 16 d’octubre amb el tenor Beñat Egiarte. La fórmula de menú gastronòmic amb entrants, plat principal i postres, i menú líric amb sis àries d’òpera o cançons tindrà lloc un cop al mes, fins al maig. Alguns dels protagonistes de la temporada seran María Luisa Corbacho, mezzosoprano (13 de novembre); Iosu Yeregui, baix (10 de desembre); Víctor Jiménez, contratenor (22 de gener); Irene Mas, soprano (19 de febrer); Anna Niebla, soprano (11 de març); Marc Sala, tenor (29 d’abril) i Cristina Sánchez, soprano (20 de maig).
Aquest cicle es va crear amb la voluntat de promoure la carrera de joves cantants i la d’altres de més consagrats, que canten habitualment a escenaris d’arreu del món i són guanyadors de concursos de molta fama internacional.
La proposta, presentada per Jordi Maddaleno i dirigida per Roger Alier, es consolida com una de les activitats líriques barcelonines de més prestigi.
Octubre del 2015

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies