skip to Main Content

Sortida a la Schubertíada de Vilabertran

Amics del Liceu ha preparat una sortida a una de les cites musicals imprescindibles de l’estiu, la Schubertíada de Vilabertran. El Festival, situat en el magnífic entorn de l’església romànica d’aquesta vil·la de l’Alt Empordà, vol rememorar aquelles reunions al voltant de Franz Schubert on “la música en la intimitat afavoreix la proximitat dels creadors i els intèrprets amb el seu públic”.
Enguany, gaudirem d’un dels plats forts d’aquestra vint-i-tresena edició amb la presència d’una figura molt fidel a la Schubertíada i amb una important carrera com a intèrpret de Lied a les espatlles. Es tracta del baríton Matthias Goerne que posarà veu, juntament amb el tenor Charles Reid, a La cançó de la terra de Gustav Mahler amb els arranjaments d’Arnold Schönberg. Al conjunt, s’hi integraran el quartet de corda Dalia, així com un contrabaix, un quintet de vent, un piano i un harmònium sota la batuta del mestre Josep Pons, actual director musical del Liceu.
Completarem la programació musical amb el Bach and Breakfast, la matinal de diumenge dedicada a Johann Sebastian Bach on el violoncel·lista Arnau Tomàs oferirà les suites per a violoncel del compositor. Tancarem el cap de setmana amb un dinar al popularment conegut Motel Empordà de Figueres.

Dissabte 22 a les 21.30h – Església de Vilabertran
Das Lied von der Erde (Gustav Mahler)
Prélude à l’aprés-midi d’un faune (Claude Debussy) – versió de cambra d’Arnold Schönberg –
Direcció musical: Josep Pons
Intèrperts: Matthias Goerne, Charles Reid

Diumenge 23 a les 11.30h – Església de Vilabertran
Bach & Breakfast: Suites per a violoncel de J. S. Bach
Arnau Tomàs, violoncel

Preu
En habitació doble: 310€
En habitació individual: 390€

(inclou: trasllats en autocar, allotjament i esmorzar, entrada als concerts, dinar diumenge, dossier de viatge i acompanyant)

Hotel
Hotel Empordà****

 

[fresh_accordion][pane title=”Per a més informació i reserves”]

  captcha

  Ompli l'espai amb les lletres que apareixen a la imatge superior

  Les seves dades seran incorporades a un fitxer propietat d'Amics del Liceu i seran tractades d'acord amb la Llei de Protecció de Dades de Caràcter Personal.

  Els camps marcats amb * són obligatoris

  [/pane] [/fresh_accordion]
  Back To Top

  Ús de cookies

  Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
  Aviso de cookies