skip to Main Content

Sortida a l’Ametlla de Merola

Logos Berguedà és un centre multidisciplinari que vol incidir en diferents àmbits de la cultura i el territori. Ubicat a la Colònia de l’Ametlla de Merola (Berguedà), en el local que fou l’antiga escola, treballen per potenciar la comarca, la riquesa dels seus paisatges, tradicions, cultura i gastronomia.

Per deferència de Logos Berguedà, els socis d’Amics del Liceu són convidats a gaudir d’un recital únic, Poesia i veritat, ideat i creat per Miquel Desclot sobre el gran poeta J. W. Goethe, a càrrec de la soprano Mireia Pintó, acompanyada al piano per Vladislav Bronevetsky. El recital és un viatge per la vida i la poesia de Goethe, amb texts autobiogràfics de l’autor, poesies recitades pel mateix Desclot i dotze lieder de compositors diferents: Schubert, Mozart, Liszt, Beethoven, Zelter, Schumann, Loewe, Wolf, Mendelsshon, R. Strauss, Webern i Brahms.

Abans del recital, farem una visita guiada per la Colònia Vidal i a l’exposició del fotògraf Àngel Prat amb excel·lents imatges de la zona. Havent dinat, podrem gaudir d’aquest recital tan especial amb el qual tancarem la jornada.

Dissabte 26 de setembre
Poesia i veritat
Mireia Pintó, soprano
Vladislav Bronevetsky, piano
Miquel Desclot, recitador

Preu de la sortida: 90€
(inclou: trasllats en autocar, visita guiada, dinar, entrada al recital, acompanyant d’Amics del Liceu)

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies