skip to Main Content

Sortida a Sant Cugat del Vallès

Dijous 12 de gener a les 9.30h
Dimarts 17 de gener a les 9.30h (2n grup)
Sant Cugat del Vallès (sortida d’un dia en autocar)
Punt de Trobada: Avinguda Diagonal 355 (Com arribar-hi?)

Preu Amics:  70€
*Activitat exclusiva per a socis d’Amics del Liceu, màxim 1 acompanyant.

El proper mes de gener, els Amics del Liceu us proposem una sortida d’un dia a Sant Cugat del Vallès per tal de visitar dos equipaments de gran interès cultural situats en aquesta localitat: durant el matí, visitarem el Monestir de Sant Cugat, situat al centre de la població, i a la tarda visitarem el Centre de Restauració de Béns Mobles de Catalunya (CRBMC) de la mà d’un dels professionals que hi treballen. Completarem la nostra sortida amb un dinar de grup a la Masia Can Amatller.

El Monestir de Sant Cugat és un dels majors exponents de l’art medieval de Catalunya. El Claustre és considerat una joia de l’escultura romànica, dels més importants d’Europa, i un dels més ben conservats. El més destacat de tot el conjunt del monestir de Sant Cugat és el seu impressionant claustre. Destaca la decoració dels 144 capitells. Dins el jardí del claustre es poden observar les restes de la primera basílica del segle V i el lloc on la tradició diu que s’hi va enterrar i venerar a sant Cugat.

D’altra banda, el Centre de Restauració de Béns Mobles de la Generalitat de Catalunya (CRBMC) és una institució dedicada a la conservació i restauració dels béns que conformen el patrimoni cultural moble català. Són obres procedents del patrimoni de la Generalitat, de les entitats públiques, del patrimoni eclesiàstic i de museus i jaciments arqueològics del territori català Avui dia, un dels centres de referència en tot l’Estat espanyol perquè, a més d’exercir tasques de restauració i conservació, també impulsa la innovació i la recerca en el sector, fomentant l’avenç tecnològic i els estudis amb altres centres especialitzats en la investigació d’aquests àmbits.

HORARI:
9.20h
 – Hora de trobada per agafar l’autocar. Punt de trobada: Avinguda Diagonal 355 (Com arribar-hi?)
9.30h – Sortida de l’autocar des de Barcelona (Avinguda Diagonal 355)
10.30h – Visita comentada al Monestir de Sant Cugat
13h – Dinar de grup a la Masia Can Amatller (menú amb segon i postres a escollir aquí)
15.30h – Visita comentada al Centre de Restauració de Béns Mobles de Catalunya
18.00h – Hora d’arribada aproximada a Barcelona (Avinguda Diagonal 355)

*Cal escollir segon i postres en el moment de realitzar la inscripció, consulteu el menú de grup aquí

Per inscriure’s en aquesta activitat, cal posar-se en contacte amb l’Associació: 93 317 73 78 – natalia@amicsliceu.com

 

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies