skip to Main Content

Torna el Liceu a la fresca amb “Tosca” de Puccini

Divendres 28 de juny a les 22.00h 
Arc de Triomf (Pg. Lluís Companys)

El proper 28 de juny a les 22h, 255 municipis d’Espanya (249), França (5) i Andorra (1) celebraran el cinquè aniversari del Liceu a la Fresca retransmetent en directe la imponent producció de Tosca de Puccini a espais públics i a la fresca gràcies a la participació activa de l’Obra Social ”la Caixa”. El projecte, que forma part de Liceu al Territori, aconsegueix així consolidar el seu abast i arribar a nous emplaçaments arreu de l’Estat, aconseguint un any més promoure i potenciar la cultura amb una clara vocació de difondre el gènere operístic i musical a nivell internacional.

Es tracta de la primera vegada que Liceu a la Fresca arriba a totes les comarques de Catalunya, on 221 municipis podran gaudir de la cèlebre Tosca de Puccini. Moltes d’aquestes localitats se sumen per primer cop a la iniciativa, com és el cas de Llançà, Teià o Centelles entre molts d’altres. A la resta d’Espanya 28 municipis (7 més que el 2018) s’adhereixen al projecte i posaran a l’abast dels seus ciutadans indrets tan emblemàtics com l’Arc de Triomf de Barcelona, la Plaza Juan Goytisolo de Madrid, el Teatro Real, el Museo Guggenheim, los Jardines de la Alameda Apodaca de Cadis, el Claustro del Museo Nacional del Teatro de Almagro o el Teatro Victoria Eugenia de Donosti.

Consulteu el següent enllaç per veure tots els municipis que hi participen aquí.

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies