skip to Main Content

Trobada amb Dmitri Tcherniakov, en ocasió de l’estrena de La llegenda de la ciutat invisible de Kitej

Arriba al Liceu l’esperada estrena de La llegenda de la ciutat invisible de Kitej. Es tracta d’una nova coproducció entre el Gran Teatre del Liceu, la Scala de Milà i la Nederlandse Opera d’Amsterdam que ha estat guardonada en la primera edició dels International Opera Awards com a millor producció de l’any 2013. El director d’escena Dmitri Tcherniakov –les produccions del qual generen gran expectació arreu del món– presenta la seva visió d’aquesta òpera, coneguda per molts com el “Parsifal rus”.

Amics del Liceu ha organitzat una trobada amb Dmitri Tcherniakov en la qual el director explicarà amb detall i en primera persona la seva particular visió d’alguns fragments de la posada en escena que han estat seleccionats per ell mateix. 

Divendres 4 d’abril a les 20.00h

Sala del Cor del Gran Teatre del Liceu (entrada per la Rambla, 51-59)

 

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies