skip to Main Content

Una tarda a la Sala Parés

Divendres  20 de gener a les 16h 
Sala Parés (Com arribar-hi?)
*Activitat gratuïta i exclusiva per a socis d’Amics del Liceu, màxim 1 acompanyant.
*Imprescindible reserva prèvia

Gràcies a la nostra col·laboració amb la Sala Parés, els Amics del Liceu us proposem començar l’any amb aquesta magnífica activitat, que consisteix en una visita comentada a l’exposició Entendre la figura a càrrec del seu comissari: el doctor en Història de l’Art Sergio Fuentes Milà. Es tracta d’una mostra que reuneix obres d’artistes històrics de final del s. XIX i de la primera meitat del s. XX. Un viatge per l’art català que compta amb la figura com a fil conductor, amb obres d’autors com Ramon Casas, Modest Urgell, Josep Clarà, Santiago Rusiñol, Josep Cusachs o Ramon Martí Alsina. Més informació a l’entorn d’aquesta mostra aquí.

A més, completarem la nostra visita amb l’assistència a dos recitals de piano a l’entorn del cicle de concerts Afinitats, que la Sala Parés realitza en col·laboració amb el Conservatori del Liceu i que té com a objectiu donar a conèixer els nous talents musicals en un entorn únic i especial. Més informació del cicle Afinitats aquí.

Per inscriure’s en aquesta activitat, cal posar-se en contacte amb l’Associació: 93 317 73 78 – natalia@amicsliceu.com

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies