skip to Main Content

València, del 2 al 4 de febrer

El proper mes de febrer, els Amics del Liceu us proposem una escapada de cap de setmana a València per gaudir de l’òpera Rusalka,  escrita pel compositor Antonín Dvořák i inspirada en el conte de La sireneta de Hans Christian Andersen. Aquesta òpera suposa el debut a València de Christof Loy, figura clau de la direcció d’escena dels nostres temps, i també del jove mestre alemany Cornelius Meister, director del darrer Anell wagnerià del Festival de Bayreuth. En els papers protagonistes, destaquen dues joves veus d’actualitat recent: la soprano russa Olesya Golovneva i el tenor Adam Smith, al costat del baix rus Maxim Kuzmin-Karavaev.

També assistirem al concert amb Pablo Heras-Casado, principal director convidat del Teatro Real de Madrid. Heras-Casado compta amb una àmplia trajectòria que l’ha portat a dirigir grans orquestres de ciutats com: Viena, Milà, Los Angeles o San Francisco i que, després de debutar al Festival de Bayreuth dirigint Parsifal aquest darrer estiu amb un èxit aclaparador, proposa un concert que inclourà el «Preludi i encantaments del Divendres Sant», de Parsifal i també la Simfonia 5, “De la Reforma” de Mendelssohn-Bartholdy,

A més, completarem el nostre viatge amb dues visites culturals: per una banda us proposem una ruta comentada al centre de València de la mà d’un guia local, on podrem veure edificis tan emblemàtics com la Catedral, la plaça dels Furs, la plaça del Mercat, la façana de la Generalitat, el Mercat Central, la Llotja dels Mercaders o el Portal dels Serrans. A més, durant la nostra ruta també visitarem alguns dels llocs representatius per la vida d’un dels pintors valencians més representatius: Joaquim Sorolla amb motiu del centenari de la seva mort.

D’altra banda, us proposem una visita comentada al Centre de Cultura Contemporània del Carme, que es troba ubicat al Reial Monestir de la Mare de Déu del Carme de València, un antic convent carmelita fundat el segle XIII, convertit actualment en un centre d’art contemporani dinàmic i vibrant. L’edifici manté la seva estructura original, amb claustres i elements arquitectònics que reflecteixen la seva rica història. Dins del Centre del Carme, s’hi poden veure una gran varietat d’exposicions d’art contemporani, programes educatius, tallers, conferències i altres esdeveniments culturals. El viatge també inclourà un dinar de grup en un restaurant típic de la zona del centre de València (La Riuà) per provar la clàssica paella Valenciana entre d’altres opcions.

Divendres 2 de febrer
08.15h – Sortida del tren Euromed de Barcelona Sants amb destinació a València
11.19h – Hora d’arribada prevista a València i trasllat en autocar a l’hotel
Migdia lliure
18.45h – Trasllat en autocar fins al Palau de les Arts
19.30h – Concert amb Pablo Heras-Casado (Wagner i Mendelssohn) al Palau de Les Arts
21.30h – Trasllat en autocar fins a l’hotel

Dissabte 3 de febrer
10.00h– Ruta guiada pel centre de València
14.00h – Dinar de grup al restaurant La Riuà (menú a escollir aquí)
18.15h – Trasllat en autocar fins al Palau de les Arts
19.00h – Rusalka de Dvorak al Palau de Les Arts
22.00h – Trasllat en autocar fins a l’hotel

Diumenge 4 de febrer
11.30h – Visita comentada al Centre de Cultura Contemporània del Carme
Migdia lliure
17.00h – Trasllat en autocar des de l’hotel a l’estació de Valènia
18.01h – Sortida del tren Euromed amb destí a Barcelona
21.11h – Hora d’arribada prevista a Barcelona Sants


Hotel
Hotel Meliá Plaza Valencia ****
Plaça de l’Ajuntament, 4
46002 València
Pàgina web

Preu del viatge:
En habitació doble: 750€ / persona
En habitació individual: 915€

El preu inclou:
– bitllet de tren d’anada i tornada en classe turista
– trasllats estació-hotel-estació
– trasllats d’anada i tornada a l’òpera i al concert
– allotjament, esmorzar i taxes turístiques
– entrades de categoria superior als dos espectacles
– ruta guiada al centre de València
– dinar de grup al restaurant La Riuà
– visita guiada al Centre de Cultura Contemporània del Carme
– dossier de viatge
– acompanyant d’Amics del Liceu
– despeses de gestió
– assegurança de cancel·lació i d’assistència durant el viatge

Per a més informació sobre aquest viatge, ompliu el següent formulari:

  captcha

  Ompli l'espai amb les lletres que apareixen a la imatge superior

  Les seves dades seran incorporades a un fitxer propietat d'Amics del Liceu i seran tractades d'acord amb la Llei de Protecció de Dades de Caràcter Personal.

  Els camps marcats amb * són obligatoris

  Back To Top

  Ús de cookies

  Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
  Aviso de cookies