skip to Main Content

Munic, del 10 al 12 de febrer

Durant el nostre viatge a Munic, els Amics us proposem dos títols de gran interès: per una banda La dama de piques, basada en una novel·la de Puixkin i coneguda per la complexitat de la seva trama, ha esdevingut una obra essencial del repertori operístic rus i internacional de la qual podrem gaudir en una nova producció que s’estrena a Munic. Aquest títol comptarà amb la batuta del director Aziz Shokhakimov, una jove promesa de la direcció musical que, nascut a l’Uzbekistan i amb només 35 anys, ja és director Musical de l’Orquestra Filharmònica d’Estrasburg i ja ha dirigit a la Staatskapelle de Dresden, la London Philharmonic Orchestra, la Lucerna Symphony Orchestra o l’Òpera Nacional de París. Comptarem també amb la presència de la soprano lituana Asmik Gregorian i també del tenor Brandon Jovanovich en el paper protagonista, a qui ja vam poder escoltar a Il trittico al Gran Teatre del Liceu, D’altra banda, durant el nostre viatge gaudirem també d’un títol clàssic del repertori wagnerià: Lohengin, coneguda per la seva música rica i el seu ús d’elements mitològics i temes romàntics. La combinació de música apassionada i dramatúrgia complexa fa que sigui una obra molt estimada pels entusiastes de Richard Wagner. Aquest títol comptarà amb grans noms com el d’Anja Kampe, una de les grans veus wagnerianes de l’actualitat, Benjamin Bruns, a qui hem pogut escoltar interpretant L’holandès errant del Liceu, Rachel Willis-Sørensen, que va fer el paper de Leonora al darrer Trovatore que hem vist al nostre escenari o Andrè Schuen, a qui hem pogut veure en els darrers anys en concert a La Schubertíada i al Palau de la Música. Comptarà amb la batuta de François-Xavier Roth, que ha actuat recentment al Palau de la Música amb un èxit aclaparador.

A més, durant el nostre viatge visitarem la Residenz que, ubicada al cor de Munic, és un dels palaus reials més grans d’Europa i un exemple destacat de l’arquitectura renaixentista alemanya. La construcció de la Residenz va començar al segle XIV i es va expandir i renovar al llarg dels segles. Va ser la residència oficial dels ducs, electors i reis de Baviera. L’edifici reflecteix diversos estils arquitectònics, com l’estil renaixentista, barroc i rococó. Destaca la Sala dels Antics Electors (Antiquarium), considerada una de les sales renaixentistes més grans del món i que es fa servir per a cerimònies oficials i exposicions. Durant la nostra visita, també veurem espais com la Capella de Tots Sants, els Apartaments Reials o els jardins. La Residenz de Munic ha estat declarada Patrimoni de la Humanitat per la UNESCO com a part del conjunt denominat «Les residències reials dels Wittelsbach», l’any 1980. A més, dins d’aquest magnífic conjunt, ressalta el Teatre Cuvilliés, una joia arquitectònica rococó construïda per l’arquitecte François de Cuvilliés entre 1751 i 1753, que va servir com a espai per a espectacles de l’aristocràcia bàvara, incloent-hi òpera, teatre i altres representacions. Després de la Segona Guerra Mundial, el teatre va ser restaurat i va obrir les seves portes el 1958 per seguir oferint representacions artístiques als visitants i als residents de Munic.

Dissabte 10 de febrer
09.00h – Sortida del vol amb destinació Munic
11.05h – Hora prevista d’arribada a l’aeroport de Munic
Trasllat amb autocar a l’hotel
Migdia i tarda lliures
19.00h – La dama de Piques de Txaikovski a l’Òpera Estatal de Munic

Diumenge 11 de febrer
10.00 – Visita panoràmica amb guia en català pel centre de Munic
16.00h – Lohengrin de Wagner a l’Òpera Estatal de Munic

Dilluns 12 de febrer
11.00h– Visita comentada en català a la Residenz
Dinar de grup
16.00h – Visita comentada en català al Teatre de Cuvilliés
21.00h – Sortida del vol amb destinació Barcelona
23.00h – Hora prevista d’arribada a l’Aeroport del Prat

Hotel:
Hotel Platzl
Sparkassenstraße 10
80331 München

Preu del viatge:
En habitació doble: 1.650€ / persona
En habitació individual: 1.850€

El preu inclou:
– bitllet d’avió amb maleta facturada
– trasllats aeroport-hotel-aeroport
– allotjament, esmorzar i taxes turístiques
– entrades de categoria superior a les dues òperes
– visita guiada panoràmica en català pel centre de Munic
– visita guiada en català a la Residenz
– visita guiada en català al Teatre Cuvillés
– dinar de grup (últim dia)
– trasllats en autocar durant la visita panoràmica
– dossier de viatge
– acompanyant d’Amics del Liceu
– despeses de gestió
– assegurança de cancel·lació i d’assistència durant el viatge

Per a més informació sobre aquest viatge, ompliu el següent formulari:

  captcha

  Ompli l'espai amb les lletres que apareixen a la imatge superior

  Les seves dades seran incorporades a un fitxer propietat d'Amics del Liceu i seran tractades d'acord amb la Llei de Protecció de Dades de Caràcter Personal.

  Els camps marcats amb * són obligatoris

  Back To Top

  Ús de cookies

  Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
  Aviso de cookies