skip to Main Content

Verona del 6 al 9 de juliol de 2012

El Festival Lirico all’Arena di Verona arriba enguany a la seva 90a edició. Amics del Liceu ha organitzat un viatge que inclourà tres grans títols del repertori operístic amb escenografies d’allò més espectaculars en un indret tan emblemàtic com l’amfiteatre romà de la ciutat: Don Giovanni de Mozart, que comptarà amb la presència del baix-baríton Ildebrando d’Arcangelo –que cantarà Il turco in Italia la temporada vinent al Liceu– i la soprano Anna Samuil, sota la batuta de Daniel Oren, en una producció del cèlebre Franco Zeffirelli; Roméo et Juliette de Gounod protagonitzada per la soprano polonesa Aleksandra Kurzak –habitual als grans escenaris d’arreu del món– i el tenor John Osborn, dirigits per Fabio Mastrangelo; i, finalment, Aida de Verdi, en una producció espectacular dirigida per Gianfranco de Bosio, un dels majors directors d’escena italians, protagonitzada per Hui He –que la propera temporada tindrem ocasió de veure al Liceu interpretant el rol de Madama Butterfly, amb direcció musical del mateix Daniel Oren.

Programa del viatge

Divendres 6 de juliol a les 21.15h (Arena di Verona)
Don Giovanni de W. A. Mozart
Direcció musical: Daniel Oren
Direcció d’escena: Franco Zeffirelli
Intèrprets: Ildebrando d’Arcangelo, Anna Samuil, Saimir Pirgu, Carmen Giannattasio

Dissabte 7 de juliol a les 21.15h (Arena di Verona)
Roméo et Juliette de Ch. Gounod
Direcció musical: Fabio Mastrangelo
Direcció escènica: Francesco Micheli
Intèrprets: Aleksandra Kurzar, John Osborn, Eufemia Tufano, Elena Traversi

Diumenge 8 de juliol a les 21.15h (Arena di Verona)
Aida de G. Verdi
Direcció musical: Daniel Oren
Intèrprets: Gianfranco de Bosio
Intèrprets: Hui He, Marco Berti, Andrea Ulbrich, Andreas Macco

Dades del viatge

Hotel B4 Leon d’Oro****

Preu del viatge
En habitació doble: 1.310€/persona
En habitació individual: 1.580€/persona
(el preu inclou: avió, trasllats en autocar, allotjament i esmorzar, entrades, dossier de viatge, acompanyant i assegurança)

Més informació
www.arena.it
www.b4hotels.com

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies