skip to Main Content

Vine a visitar el nou centre de fotografia FotoNostrum!

Dimarts 3 de maig a les 11.30h 
Foto Nostrum (Com arribar-hi?)
*Activitat exclusiva per a socis d’Amics del Liceu, màxim 1 acompanyant.
Preu Amics: 13€

*Imprescindible reserva prèvia. Mascareta voluntària i distància de seguretat recomanada durant tota la visita

Durant el proper mes de maig, els Amics us proposem una visita comentada al nou centre de fotografia contemporània FotoNostrum, inaugurat en els darrers mesos i ubicat molt a prop de la Plaça EspanyaL’espai disposa de 100 metres quadrats per a exposicions: a la planta baixa s’hi exhibiran fotògrafs internacionals de gran prestigi, mentre que a la inferior s’hi exhibirà l’obra de talents emergents.

L’espai ha obert les seves portes amb la mostra que visitarem: la primera exposició a Barcelona del fotògraf nord-americà Steve McCurry. L’exposició La volta al món en 80 imatges resumeix la trajectòria de l’autor de l’icònic retrat d’una jove refugiada afganesa al Pakistán, i és un passeig per tots els racons del món que ha immortalitzat amb la seva càmera durant 50 anys.

McCurry és la carta de presentació d’aquest nou espai dedicat a la fotografia internacional, que aterra a la ciutat de la mà de l’organització The Worldwide Photography Gala Awards, amb seu a Londres.

Per inscriure’s en aquesta activitat, cal posar-se en contacte amb l’Associació: 93 317 73 78 – natalia@amicsliceu.com

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies