skip to Main Content

Visita el Castell de Miravet i Mas Miró amb els Amics!

NOU GRUP: Dimecres 15 de juny  de 8.00h a 19.30h
Dijous 16 de juny de 8.00h a 19.30h
Castell de Miravet i Mas Miró (sortida en autocar)
*Punt de trobada: Plaça Espanya (Al costat de la torre esquerra mirant al MNAC, Com arribar-hi?)

Preu Amics:  80€
*Activitat exclusiva per a socis d’Amics del Liceu, màxim 1 acompanyant.
*Mascareta i distància de seguretat recomanades durant tota la visita i autocar

El proper mes de juny us proposem una visita per conèixer a fons dos espais únics de les terres de ponent: el Castell de Miravet i el Mas Miró.  Durant el matí, coneixerem el Castell Medieval de Miravet, un dels millors exemples de l’arquitectura de l’Ordre dels Templers a Europa. Es tracta d’un edifici religiós i militar d’origen àrab, segueix l’estil defensiu dels castells de Terra Santa, amb unes majestuoses muralles que s’alcen sobre el riu Ebre. La visita anirà a càrrec de Josep Cañabate, doctor en Història, guia oficial del Castell de Miravet i Amic del Liceu. A més, la pujada fins a la porta del Castell es farà en vehicle autoritzat,el preu està inclòs en la sortida.

Aprofitant la nostra visita a aquesta localitat, visitarem el Centre d’Art Joaquim Mir del Palau de Miravet, un espai dedicat a la memòria d’aquest gran pintor català que va residir en aquesta localitat entre els anys 1929-1930 i que es va inspirar en el paisatge i la llum de l’entorn del riu Ebre en moltes de les seves obres.

Després de dinar, completarem la nostra sortida cultural amb una visita comentada al Mas Miró, la masia on l’artista Joan Miró va passar gairebé tots els estius de la seva vida i on va concebre tota la seva obra. Durant la nostra visita podrem veure espais com la casa, el celler, la capella i el taller… un espai únic i inspirador.

Joan Miró (Barcelona, 1893 – Palma, 1983) és un dels artistes catalans més universals del segle XX. Pintor, escultor, gravador i ceramista, conegut per la seva discreció i silencis llegendaris, és a través de la seva obra que mostra la seva rebel·lia i disconformitat amb els esdeveniments històrics i polítics que li va tocar viure. L’arrelament al paisatge de Mont-roig, primer, i posteriorment al de Mallorca, on s’acabà establint definitivament als anys cinquanta, va ser determinant en la seva obra i en el seu llenguatge.

DIjous 16 de juny
07.50h – Hora de trobada per agafar l’autocar. Punt de trobada: Plaça Espanya (Al costat de la torre esquerra mirant al MNAC, Com arribar-hi?)
08.00h – Sortida de Barcelona amb direcció Miravet
11.00h – Visita comentada al Castell de Miravet
12.30h – Visita al centre d’art Joaquim Mir al Palau de Miravet
14.00h –  Dinar de grup al restaurant Can Secundino (menú a escollir)*
17.00h – Visita comentada a Mas Miró
18.30h –  Hora de sortida prevista de Mas Miró
20.00h –  Hora d’arribada prevista a Barcelona (Passeig Lluís Companys)

Per inscriure’s en aquesta activitat, cal posar-se en contacte amb l’Associació: 93 317 73 78 – natalia@amicsliceu.com

*Cal escollir el segon plat en el moment de formalitzar la inscripció (menú)

*El preu està calculat per un mínim de 25 persones. Si no s’arriba a aquest número, l’Associació es reserva el dret a cancel·lar l’activitat.

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies